День Соборності України

2016 року Україна відзначатиме 25-річчя державності. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України, що був схвалений всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року на справді відбулося відновлення державної незалежності України. Однією з найважливіших історичних дат є саме 22 січня (проголошення першої незалежності у 1918 році та проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР), коли в Україні визначається День Соборності.

Сьогодні, 22 січня 2016 року, в загальноосвітніх школах села Білозір'я та смт. Ірдинь Білозірської сільської ради пройшли Уроки Соборності на тему «Єднання заради Незалежності». Метою проведення цього уроку стало:

•   донести до учнів ідеї соборності, єдності та суверенності держави, головної умови розвитку незалежної України;

•   поглибити знання учнів про події Української революції 1917 - 1921 років як важливого досвіду державотворення;

•   сприяти розвитку всіх видів інтелекту (академічного, практичного, креативного, емоційного й соціального) як головної умови всебічного розвитку особистості, її самореалізація;

•   сприяти формуванню та розвитку громадянської та національної самосвідомості учнів.

Педагоги акцентували увагу молоді на тому, що з метою гідного відзначення 25-річчя незалежності України та на виконання Указу Президента України «Про відзначення 25-ї річниці незалежності України» від 03 грудня 2015 року № 675 Український інститу національної пам'яті пропонує вважати 2016 рік Роком Державності України.