Черкаський район, Черкаська область

Ed Camp Україна-Харків

9 та 10 квітня у Харкові  відбулася визначна подія для сучасної української освіти – Друга національна (не)конференція EdCamp Ukraine.

EdCamp  це – захід з підвищення кваліфікації шкільних педагогів у сфері edutainment (education&entertainment). EdCamp є позитивною практикою, що допомагає вчителям, які хочуть змін, будувати іншу систему, покращувати роботу школи ХХІ століття.

Для спільної роботи та творчості зібралося  понад  500 учителів  зі всієї України, 80 експертів  з України і світу.

Формат EdCamp є шостим у світовому рейтингу найбільш інноваційних освітніх організацій 2015 року. Україна стала 9-ою країною у світі та 3-ою в Європі, яка долучилася до цієї міжнародної спільноти.

EdCamp уперше було проведено у 2010 році натхненними едукаторами з Філадельфії (США). На сьогодні понад 950 заходів у 26-ти країнах світу об'єднали 70 000 педагогів і різних стейкхолдерів навчального процесу з усіх куточків земної кулі для відкритого обміну учительським досвідом, співпраці й вирішення спільних завдань.

Ініціатори заходу– ГО «ЕдКемп Україна» та Продюсери освіти П@Ель – у такий спосіб розбудовують спільноту відповідального вчительства, щоб змінювати освіту України «знизу», мотивуючи та залучаючи до розробки й упровадження освітніх реформ самих педагогів.

Свого часу Махатма Ганді говорив: «Хочеш змінити світ – почни з себе». Два дні учасники EdCamp  підтверджували  цю істину, своїм прикладом педагоги з усієї України вкотре довели, що ми можемо творити - вдосконалювати  традиційну систему освіти, створювати неймовірне освітнє середовище з використанням нових альтеративних освітніх практик. Довели, що  не залежно від віку і статі, ми не живемо минулим, не зупиняємось на місці,  не чекаємо, коли зміни прийдуть до нас, а  постійно вдосконалюємось, розвиваємо свої професійні навички,   змінюємось відповідно до вимог часу, суспільства.

Цей проект дозволяє будувати ефективні комунікації між вчителями. Спілкування у форматі (не)конференцій, обмін досвідом на них – це прекрасна нагода для підвищення власної кваліфікації та незабутнє дозвілля в колі однодумців. Рух зародився під гаслом: «Голос кожного вчителя повинен бути почутий!». Він  діє за принципом: «Дай, якщо можеш, – візьми, якщо хочеш». Він і визначає формат проведення заходів. Учителі збираються разом, щоб обговорити питання, які їх хвилюють над усе. Це відкритий обмін педагогічним досвідом.

Справді кожен вчитель, учасник (не)конференції може виступити перед колегами. Процес відбору  проходив у вільний та цікавій формі, учасники запропонували до обговорення власну тему, коротко розкрили  її зміст,  змагаючись за  право публічного виступу, учителі, у свою чергу, проголосували  за ті, які їм цікаві. Нині професійні волонтери-фасилітатори допомагають вибрати сесію, фактично, програма сесій формується самими педагогами.

Під час формування програми вчительської паралелі я як учасник заходу  також спробувала свої сили і, як результат,   отримала можливість для виступу на тему «Еко-етичний підхід у вивченні питань енергозбереження в загальноосвітньому навчальному закладі».

Повернувшись додому після EdCamp, важко  заспокоїтись,  виникає бажання працювати  з новою силою, адже  два дні спілкування з однодумцями надихнули мене  на створення нових проектів, команда EdCamp «інфікувала»  багатьох  своїм натхненням, оптимізмом, енергією змін, мотивацією.

Дякую організаторам  за унікальну можливість відчути себе частинкою великої спільноти відповідального вчительства.

Програма EdCamp Україна 2016