Білозірська громада

Черкаська область, Черкаський район

Культура

Графік роботи гуртків


Бібліотечне покликання…
Це коли читачі та книги 
стають твоїм життям.
Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек (згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 № 471/98). Це професійне свято тих, хто допомагає віднайти потрібний шлях до джерела споконвічної мудрості, – бібліотекарів.
Бібліотека і книга завжди були в пошані на теренах нашої держави. Вони були і залишаються дзеркалом і пам’яттю народу, духовними скарбницями людства. Бібліотека, крім того, прихисток серед життєвих негараздів, турбот, популярний і загальнодоступний. Історія бібліотеки цікава тим, що в ній тісно переплітаються історія країни і долі тих людей, які в ній працювали.
У 1971 році в с. Білозір’ї був відкритий новий Будинок культури, в якому по проекту надано приміщення для бібліотеки. Сюди, за особистим проханням, була переведена з Черкаського управління культури на посаду завідувача Харченко Любов Іванівна. 
Бібліотеки пройшли шлях з багатьма поколіннями жителів села, допомагаючи їм стати кваліфікованими спеціалістами, або яскравими творчими особистостями. Позаду 43 роки роботи з читачами, а попереду… «Якщо хочеш дізнатись про майбутнє, поглянь у минуле»,- каже народна мудрість. Історія свідчить: часи змінюються,бібліотека залишається.
Із 1971 року по 1986 рік завідувачем Білозірської сільської бібліотеки працює Харченко Любов Іванівна, з 1977 по 1986 рік - бібліотекарем Помазан Віра Павлівна.
Очоливши бібліотеку, яка була просто пустою кімнатою, Любов Іванівна розгорнула велику роботу по комплектуванню книжкового фонду: їздила підбирала літературу по сусідніх селах,багато книг було подаровано односельчанами, закуплено коштами місцевого колгоспу в книжковому магазині. 500 книг – із цього розпочала роботу бібліотека. Книжковий фонд швидко зростав. Великий внесок Любов Іванівна зробила для зміцнення матеріально-технічної бази бібліотеки: придбано нові стелажі, стільці, доріжки. До бібліотеки почали приходити юнацтво, молодь.
Саме небайдужість до своєї справи, любов до професії, вміння знаходити спільну мову з людьми різного віку і різних спеціальностей допомогли Любові Іванівні зробити бібліотеку однією з передових. На роботі у неї завжди було затишно і охайно, росло багато кімнатних квітів. Любов Іванівна організовувала цікаві книжкові виставки, полиці, стенди. Вона мала високий авторитет у селі. Але поряд з цим вона була ще й активною учасницею художньої самодіяльності. Любов Іванівна була постійним учасником сільського хору, виїздів агітбригад для виступів перед колгоспниками у полі, на тваринницьких фермах, механізованих бригадах.
Розвиваючись разом з поколінням своїх користувачів, бібліотека пройшла шлях від ідеологічного закладу до інформаційного центру, успішно реалізуючи свої творчі проекти.
Пропрацювавши 15 років у сільській бібліотеці Любов Іванівна у 1986 році переходить працювати в бібліотеку Білозірської середньої школи №1, де ще віддає 13 років своїй улюбленій справі. Переобладнала шкільну залу під бібліотеку, на базі якої проводились районні семінари. Дбала про організацію та збереження фонду шкільних підручників.
Не одне покоління читачів з щирою вдячністю згадують гарну, привітну жінку. 
Довгий і важкий шлях пройдено, багато ще потрібно зробити. Статус бібліотеки, її славу створюють її співробітники – саме цінне, поряд з унікальним бібліотечним фондом. Бажаємо всім бібліотечним працівникам, які працюють зараз і працювали колись здоров’я, благ, щастя і блиску в очах, нових творчих здобутків і вдячних читачів. Нехай робота буде вам тільки в радість.


Мудрі та багаті літами

Люди старшого покоління – джерело народної мудрості, їхній практичний життєвий досвід – нерозривний місток, який зєднує покоління.

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. А в Україні це також і День ветерана.

Не буде зайвим у цей день згадати своїх батьків, бабусь і дідусів, людей похилого віку, які живуть по сусідству. Чи відчуває себе людина молодою чи старою, це залежить від її стану духу, а не від запису в паспорті.

Вміння жити, вміння цінувати життя – це мистецтво, яким володіє наша односельчанка поет-аматор  Віра Яківна Запорожець. Це жінка з силою волі, активною життєвою позицією, пише вірші, співає пісні, читає книги, вивчає комп’ютер, надихає своїм прикладом інших людей. Віра Яківна є учасницею «Університету третього віку», живе активним, насиченим життям.

В День людей похилого віку Віра Яківна Запорожець вітає всіх літніх односельчан, бажає здоров’я, довголіття, хай завжди буде хороший настрій, кожен день додає бадьорості, сонячне проміння зігріває серця. Оптимістична  поезія від Віри Яківни Запорожець.

Літа весняною водою прошуміли,

Гарячим сонцем припекли,

Осіннім вітерцем повіяли

І на чолі морщиною лягли.

 

Так, ми уже пенсіонери,

В нас літній і поважний вік,

А цьому часові підвладні

І жінка й чоловік.

 

Не треба падати у розпач,

Журитися і сумувать,

З нашою мудрістю і досвідом

Ми молодим в пригоді можем стать.

 

Ми літні, не старі й похилі,

В житті дороги наші різними були,

Та працювали і країну будували,

Дітей ростили, просто молоді були.

 

Нехай літа наші тяжкі не будуть,

Нехай не віють в душі холоди,

Любовю рідних й друзів зігрівають,

Оберігають від незгоди і біди.


Музика не знає кордонів

01-03 вересня 2018 року відбулась поїздка делегації Білозірської ОТГ до польської гміни Пухачов, що поблизу Любліна. 
Разом з представниками виконавчого комітету Білозірської сільської ради, наших сусідів відвідали: зразкова танцювальна студія «Грація» та ансамбль «Співай душа». Ці колективи вперше їхали із програмою на свято «Обжинки 2018».

У дітей залишились незабутні враження від перебування у Польщі, адже дехто їхав за кордон вперше.


Енциклопедія гордості за славетних людей Черкащини.


За дорученням завідувача кафедри історії України Черкаського державного технологічного університету, Почесного професора ЧДУ Бушина Миколи Івановича, в день 465-ї річниці села Білозір’я, полковник козацтва Станіслав Іванович Ковтун передав до народного музею Білозірської ОТГ книгу «Ніколи не згасне сяйво слави Героїв».
Наукове видання авторів Бушина М.І., Спіркіної О.О., Чубіної Т.Д. вміщує біографічні довідки про відомих уродженців Черкащини – Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена Слави та Героїв України, патріотів Української держави.
Зокрема тут подані матеріали і про наших білозірських земляків – Героїв Радянського Союзу Чмиренка Миколу Романовича та Стрижаченка Олексія Аврамовича, повного кавалера ордена Слави Бідана Андрія Никифоровича.
Колектив Центру культури та дозвілля Білозірської сільської ради щиро вдячний за цінний подарунок, адже ця книга допоможе у вивченні історії рідного краю.

Ольга Плодиста, завідувач бібліотеки.


До уваги всіх небайдужих громадян до стану та розвитку культури в громаді(без обмежень віку,статусу та вподобань)!!!

Завтра о 12:00 в Центрі культури та дозвілля відбудеться засідання першої фокус-групи на тему:"Моє бачення щодо розвитку сфери культури в громаді."Чекаємо на вас з новими,свіжими,цікавими та креативними ідеями...Давайте робити своє дозвілля цікавим,змістовним та незабутнім!!!

 

 


 

Пам’ять жива вічно

Указом Президента №1245/2000 від 17 листопада 2000 року день 22 червня був проголошений як «День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні». Цей день встановлено на згадку про початок Другої світової війни, яка забрала десятки мільйонів людських життів.
Українці зі зброєю в руках внесли величезну допомогу у розгром нацистської Німеччини. Під час війни кожен п’ятий українець загинув.
На фронтах війни боролися з ворогом і наші земляки, з яких Чмиренко Микола Романович та Стрижаченко Олексій Аврамович удостоєні звання Героя Радянського Союзу, Бідан Андрій Никифорович – повний кавалер орденів Слави.
Виставка-пам’ять «Як довго ця війна тривала» представлена до цього дня у Білозірській центральній бібліотеці. Тут можна переглянути чимало цікавих матеріалів про події Другої світової війни, книги та інші матеріали.
В Білозірському народному музеї біля експозиції, присвяченій подіям Другої світової війни проведено музейну годину «Трагедія і подвиг – ціна війни». Під час заходу відвідувачі познайомились зі сторінками історії періоду війни та роками окупації в Україні, дізналися про героїчні подвиги своїх земляків.
Тож пам’ятаймо про тих, хто ціною свого життя боровся за мир, щастя і добробут рідної землі, пам’ятаймо про страшні випробування, які довелося пережити українському народу.

  


Міжнародний день музеїв.

Музей – це місце де можна зустрітися з минулим, побачити сьогодення та заглянути в майбутнє. Саме тут є можливість дізнатися більше про свій край, свій народ, познайомитись з важливими історичними подіями.
Усі працівники музеїв України та Європи 18 травня відзначають професійне свято – Міжнародний день музеїв.
Для України цей день має загальнонаціональне значення, адже здатність зберігати та збільшувати свою культурну спадщину свідчить про духовний розвиток нації.
Важливим культурним надбанням Білозірської громади є сільський народний музей. Його засновником є великий ентузіаст краєзнавчої роботи, вчитель історії школи Анатолій Арсентійович Стецюра. 
Анатолій Арсентійович Стецюра народився 13 серпня 1925 року в селі Ново-Архангельськ Херсонської області в сім’ї сільського писаря. В 1933 році сім’я переїжджає в Донецьк, де Анатолій навчається в Донецькій СШ №62. У воєнні роки Другої світової війни, повернувшись назад на батьківщину, був вивезений на примусові роботи у Німеччину, звідки втікає і воює у складі 212 стрілкової дивізії Першого Білоруського фронту аж до закінчення війни, учасник боїв за Берлін. Прослужив командиром гармати до 1950 року.
Після війни Анатолій Арсентійович навчається в Ново-Миргородському педагогічному училищі та пізніше заочно - в Одеському державному університеті на вчителя історії. З 1961 року – вчитель історії в Білозірській восьмирічній школі №3. У 1962 році при школі створює музейну кімнату із своїх привезених експонатів. Перейшовши працювати в середню школу і перенісши сюди музей, Анатолій Арсентійович став клопотати про будівництво окремого приміщення для музею села, адже він постійно поповнювався новими експонатами. Тільки завдяки його наполегливості в 1975 році було побудовано приміщення для музею на кошти колгоспу ім. XXII з’їзду КПРС (голова колгоспу В.Р. Козюра).
З 1961 року Анатолій Арсентійович весь час був позаштатним кореспондентом районної газети «Серп і молот», членом бюро районної організації товариства охорони пам’яток історії та культури УРСР.
Історичні пам’ятки, зібрані в музеї, документи, фотографії, ордени та медалі учасників Великої Вітчизняної війни та трудівників колгоспу розповідають про минуле козацького краю, про людей і події, що відбувалися в селі. На базі музею працював гурток червоних слідопитів, учасниками якого вдалося знайти понад 350 ветеранів 62-ї гвардійської стрілкової дивізії, які визволяли село, 766 імен загиблих воїнів при звільненні села Білозір’я. Отримано сотні листів-спогадів, фронтові листи 1943-1945 років від рідних загиблих, фотосвітлини та інші матеріали. Двадцять воїнів, чиї імена були вибиті на плитах пам’ятників виявилися живими. Знайшли прапороносця 182 гвардійського стрілкового полку Зотова В.О., який в 1943 році під час бою заховав прапор в Білозірському лісі, знайдений у 1967 році місцевою жителькою Ромащенко Н.В.
Музей стає центром патріотичного та краєзнавчого виховання. Про це свідчить той факт, що за 1980 рік музей відвідало 5200 осіб.
10 березня 1982 року постановою колегії Міністерства культури Української РСР Білозірському музею присвоєно звання народний.
По смерті А. А.Стецюри музеєм стала опікуватись Валентина Василівна Ковтун. Зусиллям сільської ради було відремонтовано приміщення, на вікна поставлено решітки, поновлено експозицію. В музеї налічується понад 2000 експонатів.
На даний час Білозірський народний музей знаходиться в Центрі культури та дозвілля Білозірської сільської ради, завідувач Помазан В.П.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати наш музей, який працює щодня з 9.00 до 13.00.
Ольга Плодиста, завідувач бібліотеки.


Всесвітній день вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. День вишиванки не має ніякого політичного підґрунтя, свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.
День Європи — офіційно в Україні відзначається щороку у третю суботу травня з 2003 р.
Сьогодні в Білозірській громаді відбуваються заходи до Дня вишиванки та до Дня Європи.
На урочистостях присвячених цим дням з привітальним словом виступив сільський голова Влодимир Міцук, а Кращі учні школи підняли Державний прапор та прапор Євросоюзу.


 

Святковий концерт— День Матері

В Україні жінка споконвіку асоціювалася з берегинею родини. Величезну роль у вихованні дітей відіграє перша, найрідніша у світі людина – матір. Саме від неї залежить виховання дитини і саме мати прищеплює любов до рідної землі. Читати далі...


 «Пам’ятай Чорнобиль» 

Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає
Годинник життя безупинно іде.
Лиш пам’ять, лиш пам’ять про все пам’ятає…
Пам’ятає не лише Україна , а увесь світ катастрофу, яка сталася 26 квітня 1986 року. О першій годині 23 хвилини 40 секунд, коли всі спали безтурботним сном, над 4-м реактором Чорнобильської атомної станції несподівано велетенське полум’я розірвало нічну темряву. Радіація – безмовний убивця , який забрав і продовжував забирати життя учасників ліквідації аварії на ЧАЕС і життя людей, які отримали радіаційне опромінення. Час розділився на дві частини : до і після аварії.


26 квітня в день національної скорботи біля меморіального знаку «Пам’ятай Чорнобиль» в селі Білозір’ї зібралися ліквідатори аварії на ЧАЕС, вдови і рідні померлих чорнобильців, жителі села, учні школи. 
Зібралися, щоб згадати трагічні події 1986 року – аварії на ЧАЕС – найбільшої техногенної катастрофи в історії людства.
Зібралися, щоб вшанувати пам’ять померлих ліквідаторів – чорнобильців і подякувати живим за їх героїчний подвиг в ім’я майбутнього всіх нас.
7 8 жителів Білозір’я , різних за віком і професією, у далекому 86 –ому стали ліквідаторами аварії на ЧАЕС, 36 – з них померли від тяжких хвороб, залишивши дружин, дітей, онуків.
Славних героїв Чорнобиля, які віддали найдорожче – своє життя заради
майбутнього, вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку «Пам’ятай Чорнобиль»
Зі словами пошани і подяки до присутніх звернувся сільський голова – Міцук В.П.
Люди старшого покоління були свідками страшної радіаційної катастрофи. Ніколи не зітруться з пам’яті події 1986 року: радіація, зона відчудження, переселенці, чорнобильці. Місцева поет – аматор Запорожець В.Я. , лірична душа якої відгукується на все, що відбувається навколо,присвятила ліквідаторам – чорнобильцям власного вірша.
Поминальний молебен за загиблими і померлими, внаслідок Чорнобильської трагедії, відслужив настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці Української Православної церкви Київського патріархату – отець Іван.
Аварія на ЧАЕС – це одна з трагічних сторінок історії держави. І її треба знати і пам’ятати всім: і дорослим , і дітям. 
Б’ють тривожним набатом дзвони Чорнобиля…
Вони нагадують :
Пам’ятайте!
- Хай не повториться!
- Хай зацвітає навесні пишним буянням кольорів земля, хай повертаються з чужини журавлі, несучи на крилах радість зустрічі з рідною землею.
- Хай кожен новий день наповнює наші серця миром, спокоєм, впевненістю у майбутньому.
По закінченнї мітингу учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, вдів запросили на поминальний обід.

  


Нехай Чорнобиля біда остання буде на планеті

26 квітня – День Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

      Тридцять два роки  минуло від того часу, коли страшна біда прийшла в Україну, накривши чорним смертельним крилом Росію, Білорусь та інші країни. Поліське містечко Чорнобиль, якому виповнилося 800 років, зайняло місце у сумнозвісному списку поряд із Хіросимою та Нагасакі. Аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією  з найбільших катастроф в історії людства. Вона вплинула на долі мільйонів людей. У багатьох регіонах України виникли нові соціально-економічні умови, що спричинили кардинальні зміни в людському житті. Україну проголошено зоною екологічного лиха. Для ліквідації наслідків аварії та створення системи надійного захисту населення від впливу Чорнобильської катастрофи залучено значні фінансові, наукові  та людські ресурси.

      Чорнобиль - не лише технологічна катастрофа. Це і людська катастрофа, вплив якої відчутний і сьогодні. Навіть тепер, коли останній працюючий реактор №3 зачинений, відлуння Чорнобиля стихне ще не скоро.

    Від аварії постраждало 7% населення України, що становить 3 361 870 осіб. 

     Ще протягом багатьох років подолання наслідків Чорнобильської аварії лишатиметься одним з найбільш пріоритетних питань в політиці українського уряду.

     У центральній бібліотеці Центру культури та дозвілля Білозірської сільської ради організовано літературно-тематичну виставку до дня Чорнобильської трагедії «Чорнобиль. Трагедія. Память.» на якій представлені документальні матеріали та художні твори цієї тематики.

       Окремим розділом виставки є розділ «Заради нашого життя вони сягнули у безсмертя», де можна переглянути списки учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС нашого села та їхні фотосвітлини.

      Не байдужі до цієї трагедії і жителі нашого села. Чорнобиль болем озивається у душі односельчанки Віри Яківни Запорожець та ось такими рядками виливається на папері.

Весняний день, квітневий час.

Чорнобиль болем озивається до нас.

І зеленіють знов сади, і розквітають квіти.

А у чорнобильців – героїв уже дорослі діти.

Та пам’ять добре зберіга події тої днини –

Зірвавсь реактор – «мирний атом змалював свої картини».

Чорнобильці – герої наші про себе мало дбали.

Від того лиха і біди усіх нас врятували.

Шануймо наших земляків, яких життя нам зберігає.

Вклонімось тим, кого нема, хай про них пам’ять не вмирає.

  

 

Матеріал підготувала

 Ольга Плодиста, завідувач бібліотеки.


Ювілей студії танцю «Грація»

24 лютого 2018 року  свій п’ятирічний ювілей святкувала зразкова студія танцю «Грація» Центру культури та дозвілля Білозірської сільської ради. На свято зібралися шанувальники хореографічного мистецтва і власне творчості  студії танцю «Грація». Щирим танцем, привітними словами й  щедрим короваєм  вітали  учасники   колективу всіх присутніх в залі.

Цікаво й креативно презентували  творчий шлях студії танцю найстарші учасники колективу. З них все і починалося в 2013 році. Нині  вони студенти різних ВУЗів України,але не залишають свій колектив, знаходять час  для занять улюбленою справою, яким став для них танецьі приємне спілкування в колективі..Адже «Грація» - це велика родина, в якій  живуть і працюють  талановиті діти і дорослі.  І  назва колективу говорить сама за себе, бо у кожному з учасників живуть: Гумор, Радість, Активність, Цілеспрямованість, Індивідуальність, Яскравість.

Щирі теплі слова були присвячені керівнику колективу, хореографу  – Ірині Василівні Боркут.

Молода, талановита, енергійна, творча, ініціативна, небайдужа, креативна,з вишуканим почуттям гумору – ось далеко неповний перелік чеснот  цього «неповторного» хореографа. Ірина Василівна – це людина, яка наділена «Божою іскрою таланту». І цією іскрою вона наділяє всіх  своїх вихованців.В репертуарі «Грації» більше сорока танців, а ще безліч хореографічних замальовок і танцювальних супроводів до вокальних номерів.

Завдяки старанням керівника і учасників колективу, підтримці і допомозі сільського голови, адміністрації ЦКД та небайдужих  батьків , студія танцю «Грація» досягла високих результатів і  рішенням атестаційної комісії Черкаського обласного департаменту культури  їй  присвоєно звання  «ЗРАЗКОВИЙ КОЛЕКТИВ».

З нагоди ювілею  і присвоєння почесного звання студію танцю «Грація»  привітали почесні наставники колективу. Сільський голова В.П.Міцук привітав усіх учасників і керівника з Днем народження колективу,подарував, як і годиться на День народження, великий святковий торт – справжній витвір мистецтва місцевої майстрині Ольги Бабенко.

Директор ЦКД  Лопушан Л.В. долучилася до святкових вітань і подякувала всім, хто причетний до життя і творчості студії танцю «Грація».

Приємний  сюрприз отримали іменинники  від Іванова В.А. – звукорежисера ЦКД і працівника Черкаського районного відділу культури Марини Вергун.

Після офіційної вітальної частини учасники «Грації» дарували насолоду глядачам – свої  хореографічні композиції.  Це були уже відомі і улюблені глядачами  композиції і зовсім нові -дебютні . Майстерне виконання та різноманіття сценічних костюмів не залишило байдужими жодного з гостей свята.

Дійство, яке відбувалося на сцені Центру культури та дозвілля  в цей день – це гімн таланту і праці. Кожен, хто прийшов на це свято, висловив свою прихильність до творчості юних артистів. І нехай шлях до успіху нелегкий, головне, щоб навколо було багато друзів. Їх підтримка спонукає наших зірочок дарувати глядачам гарний настрій знову і знову. А коли танцюють діти, світ стає яскравішим, добрішим, наповненим позитивними емоціями.

У танці сила, радість, щастя жити,

Краса, натхнення, світлі почуття…

Вони красу покликані творити.

Бо танець для всіх них – це є життя.

Свято творчості національно - культурних товариств Черкащини "Єдина родина"

3 грудня в Черкаській обласній філармонії відбулося свято творчості національно - культурних товариств Черкащини "Єдина родина",організатором якого був обласний центр народної творчості та культурно - освітньої роботи.В святкуванні взяли участь учасники та колективи з Черкас,Христинівки,Чигирина,Тального,Золотоноші,Корсунь - Шевченківського та Білозір'я.В програмі свята глядачі могли насолодитися запальними циганськими піснями та танцями,єврейськими колоритними наспівами,вірменськими піснями та оцінити німецький фольклор. Вимогою до учасників - вокалістів було виконання наряду зі своїми національними піснями, і пісень українською мовою.На сцену один за одним виходили представники різних національностей,приємно дивуючи та вражаючи своїм цікавим виконанням того чи іншого художнього номеру. Учасники студії "Грація"(керівник Ірина Боркут) Центру культури та дозвілля Білозірської сільської ради подарували глядачам два тематичних танці:"Єврейський" та "Циганський".Глядачі бурхливими оплесками віддячили учасникам...Щиро дякую всім дітям,які прийняли участь в святі та батькам,які підтримали нас!!!

  

Дебют інструментального гуртка «Сім нот»

При Центрі культури та дозвілля Білозірської сільської ради працює гурток гри на музичних інструментах «Сім нот». Керівник гуртка -Бойко Андрій Миколайович , справжній ентузіаст своєї справи. Він зібрав дітей, бажаючих оволодіти мистецтвом гри на музичних інструментах. Старші учасники гуртка створили підліткову рок – групу «Антикваріат».
26 листопада в неділю в Центрі культури та дозвілля відбувся перший концерт новоствореної групи. Програма концерту відповідала назві групи. Звучали інструментальні композиції минулих років, що дійсно можуть вважатися антикваріатом. Істина, що все нове – це давно забуте старе, підтвердилася.
Глядачі тепло і щиро приймали кожну композицію. Вдячні оплески дарували всім юнакам -учасникам колективу і єдиній дівчині -солістці - Лозумірській Вікторії . Атмосфера концерту була спокійна, приємна і затишна, мовби домашня. 
На завершення концерту сільський голова В.П.Міцук привітав новостворену групу з дебютом ,подякував від імені всіх глядачів та особисто від себе і вручив солодощі.

14 листопада в Білозірській ОТГ вперше відбувся Обласний семінар для директорів Будинків культури

14 листопада Центр культури та дозвілля Білозірськоі сільської ради зустрічав гостей-директорів та керівників художніх районних та міських Будинків культури.Всіх присутніх привітав голова громади-В.П.Міцук.Роботу ЦКД презентувала директор закладу Л.В.Лопушан.Підтвердженням розповіді були творчі доробки аматорських колективів ЦКД.Це:аматорський хоровий колектив "Терниця",вокальний ансамбль"Співай душа",студія танцю"Грація",вокальна студія "Сяйво",ансамбль"Зоряне намисто",дует сестер Носенко.Глядачі,а це справжні майстри в галузі культури,тепло зустрічали аматорів.Користуючись нагодою директор ЦКД,привітала всіх присутніх з Днем працівників культури та майстрів народного мистецтва.На згадку про зустріч всі:і аматори ЦКД,і гості заспівали Гімн культпрацівника.

День Захисника України в Білозірській ОТГ

13 жовтня 2017 року  в Центрі культури та дозвілля Білозірської ОТГ  проходили урочистості та святковий концерт з нагоди Дня Захисника України та Дня українського козацтва.  

З  молитвою  та вітальними словами до присутніх звернувся настоятель храму  Покрови Пресвятої Богородиці Української православної церкви Київського патріархату – отець  Іван. 

Сільський голова Міцук В.П. привітав всіх зі святом, вручив  подяки і грошові сертифікати учасникам АТО та подякував усім, хто надає допомогу учасникам АТО.

До привітань  долучився і почесний гість – депутат Верховної ради України  Рудик С.Я.  Уже традиційно   Сергій Ярославович вручає подарунки. Цього разу подарунки отримали жителі селища Ірдинь  : велосипеди для працівників ПМСД та музична апаратура для Будинку культури.

Аматорські колективи Центру культури та дозвілля   підготували для  всіх  святковий концерт. 

Глядачі тепло  і  з вдячністю приймали виступи  і вокалістів, і танцюристів. Дебютантами свята були : соліст Ситніченко  Олег та новостворений фольклорний  ансамбль «Зоряне намисто».

Всі присутні  в цей передсвятковий  день отримали позитивний настрій та естетичну насолоду .

26-річниця Незалежності України , 464 річниця з Дня заснування села Білозір'я та 2-річниця створення Білозірськоі ОТГ

26-річниця Незалежності України , 464 річниця з Дня заснування села Білозір'я та 2-річниця створення Білозірськоі ОТГ.
Вперше Білозірська ОТГ проводить спортивні змагання між об'єднаними громадами Черкащини (змагання із міні-футболу, настільного тенісу, армспорту, гирьового спорту, перетягування канату, дартсу, шахів та шашок).
На день села стало традицією готувати бутерброди з Білозірського сала та пригощати всіх жителів громади. На що було витрачено 30 кг. сала, 60 буханок чорного хліба, 5 кг солодкого перцю та 1 кг гіркого перцю, пригощали всіх жителів громади та гостей традиційною чумацькою кашею та «Білозірською з крайньої хати».
Для дітей були проведені майстер класи з декоративно – прикладного мистецтва (виготовлення сувенірів), бодіарт на обличчі.
До Білозірської ОТГ завітав Депупат Верховної Ради України Сергій Рудик, він брав участь у нагородженні учасників спортивних змагань серед ОТГ Черкащини.
Сергій Рудик на урочистості привітав Білозірську ОТГ з Днем Незалежності, з Днем села та з 2 -ю річницею створення Білозірськоі ОТГ. Саме головне сьогодні вручені ключі від службових квартир сімейним лікарям.
Згідно розпорядження сільського голови кращі працівники ОТГ були відзначені грамотами сільського голови.

Протягом всього дня на відкритій сцені дарували номери художньої самодіяльності аматори  ЦКД. Було проведено конкурс малюнків на асфальті "Барвиста моя Україна", в якому взяли участь та були нагороджені діти села.
Закінчелося святкування вітаннями художньої самодіяльності Мошнівського Будинку культури.

 

Участь колективів ЦКД в Міжнародному святі "Лесині джерела" м. Новоград-Волинський


Ой на Івана, ой на Купала

7 липня 2017 року в Білозірській ОТГ відбулося Свято Івана Купала.
Для гостей свята лунав концерт за участю музичних і танцювальних колективів. 
Окрім цього, провели конкурси на кращий купальський вінок, на кращого гумориста, на найдовшу дівочу косу та привітали усіх Іванів зі святом.


Звітний концерт вокальної  студії «Сяйво»

30 квітня  в Центрі культури та дозвілля Білозірської сільської ради зібралися  шанувальники  пісні і справжні друзі  вокальної студії «Сяйво» на звітний концерт .

     З добрими словами  до присутніх звернулися директор Центру культури та дозвілля Лопушан Л.В. та керівник вокальної студії «Сяйво» Боркута Н.О.

    Учасники студії дарували своїм глядачам  розмаїття пісень. Співали про Україну, про дитинство і канікули,  про дружбу і перше кохання.

  Підтримати друзів прийшли учасники танцювальних колективів «Грація» і «Тандем».

   У дружній теплій атмосфері промайнули дві години концерту.

На закінчення  програми всі учасники побажали присутнім добра, щастя:

 А ми бажаєм вам добра,

А ми бажаєм вам тепла.

Любові завтра і сьогодні.

 Побажаємо всім учасникам вокальної студії «Сяйво» і їх  керівнику  Боркуті Н.О.подальших творчих успіхів  та вдячних глядачів.


28 червня – День Конституції України

Напередодні Дня Конституції України в бібліотеці  Центру культури та дозвілля Білозірської  ОТГ була проведена година громадянства для дітей.

Бібліотекар  Тараненко Н.М. ознайомила дітей з  цікавими фактами з історії Конституції України.

З цікавістю  діти  провели рольову гру «Мої права – мої обов’язки» та склали правову абетку для  ровесників « Великі права маленької дитини».

На закінчення заходу прозвучав віночок пісень про Україну   у виконанні вокальної студії «Сяйво» (кер. Боркута Н.О.)


ДЕНЬ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА

День медичного працівника святкували 16 червня 2017 року в Білозірській ОТГ .

В Центрі культури та дозвілля Білозірськоі ОТГ пройшли урочистості з нагоди Дня медичних працівників.Запрошені всі працівникі комунального закладу ПМСД та ветерани медичної галузі. Згідно розпорядження сільського голови до Дня медичного працівника всі працівникі отримали премію.Вручено грамоти, квіти та подарунки.Центр культури підготував чудову концертну програму!!! Зі святом медичних працівників!!!

 


Концерт до Дня матері в с. Будище.

На запрошення сільського голови с. Будище  творчі колективи Центру культури та дозвілля Білозірської  ОТГ представили концертну програму , присвячену Дню Матері.

Тепло, щирими оплесками  і з великою зацікавленістю  зустрічали  будищанці гостей з Білозір’я.

Запальні танці  старшої групи студії танцю «Грація» (кер. Боркут І.В), ліричні пісні вокальної студії «Сяйво» (кер. Боркута Н.) та  несподівані цікаві вокальні композиції ансамблю «Співай душа» (кер. Харченко В.І.) були запропоновані  глядачам.

Дві години концерту пролетіли швидко. Цього дня всі отримали велике задоволення : глядачі – від  творчого виконання концертних номерів, аматори – артисти – від  щирого і вдячного сприйняття їхньої роботи.


Благодійний концерт

14 травня 2017 року в Центрі культури та дозвілля Білозірської сільської ради відбувся благодійний концерт, за участю заслуженої артистки України Євгенії Крикун та вокального чоловічого ансамблю під кервівництвом Юрія Марштупи.

Всі зібрані кошти підуть на лікування учасника художньої самодіяльності Горелишева В.В..


Святковий концерт

9 Травня  о  14 годині в Центрі культури і дозвілля відбувся святковий концерт, присвячений 72- річниці  Перемоги  над нацистами в Другій Світовій війні та Дню Матері.

 Так складається, що ці дві дати припадають на один тиждень: 9 Травня – вівторок, День матері -  неділя  14 травня (друга неділя травня) Тому  перший блок концерту був присвячений Дню Перемоги,   у другому блоці вітали зі святом всіх матерів.

  Свої творчі дарунки дарували глядачам всі  аматорські колективи  Центру культури і дозвілля Білозірської сільської ради : танцювальна студія «Грація» (кер.Боркут І.В.),  вокальна студія «Сяйво» (кер. Боркута Н.О.), аматорський  хоровий колектив «Терниця» (кер. Харченко В.І.), танцювальний гурток «Тандем» (кер. Московченко Т.), вокальна студія «Вікторія» (кер. Іванов В.А.) .

 Цікаві хореографічні композиції, ліричні змістовні пісні, запальні танці  тепло приймали вдячні глядачі.

 Квіти від сільського голови і виконавчого комітету всім матерям  подарував В.П.Міцук.

 Від імені  учасників художньої самодіяльності ЦКД, вдячних  дітей різного віку  бажаємо всім нашим матерям :

Дай Вам,Боже, щастя і сонячних днів.

Аби струмок у вашім серці ще довго бринів.

Аби навчили ви онуків любові й тепла.

Бо золоті у вас руки і душа золота.

Дай Вам, Боже, щастя і світлих ночей.

Не зустрічали ми в світі добріших очей.

Сьогодні Вам бажаємо любові й тепла

На многії літа, на многі літа.

 День 9 Травня подарував білозірцям  багато позитивних емоцій ,  естетичну насолоду і побажання  здоров’я, миру, спокою , достатку,радості в родинах і в нашій  славній Україні.

 І вже на адресу Центру культури і дозвілля надійшов  віршований лист – подяка від щирої  шанувальниці  художньої самодіяльності, поета – аматора Білозір’я – Віри Яківни Запорожець.

Центр нашої культури, нашого дозвілля

Таки творить чудеса в селі Білозір’я.

Професійно, артистично співають хористи.

Дух захоплює від танцю малих танцюристів.

Плавність руху, стиль , манера – усе так красиво!

Все майстерно, граціозно- творять вони диво.

Лине пісня, пливе танець .

Це свято дарують нам артисти – односельці.

Тож хай вони чують слова нашої подяки,

 Добра і привіту.

Дай їм, Боже , всім здоров’я на многії літа!
 

Огляд – конкурс «Театральна весна -2017» в Білозір’ї

12 квітня 2017 року в Центрі культури та дозвілля Білозірської сільської ради проходив огляд – конкурс «Театральна весна -2017». В  конкурсі взяли участь 67 учасників: учні 6 – 10 класів шкіл  Білозір’я. Читати далі


Пам'ять серця не згасне ніколи


Зустріч в музеї


День українського добровольця


Сільське гуляння "Масляна 2017"


Зустріч з поетами


Година пам’яті “Небесна Сотня дивиться на нас»


День вшанування Героїв Небесної Сотні


Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану


З Україною в серці


Свято Хеловіна

      У ніч з 31 жовтня на 1 листопада американці та європейці святкують Хеловін.  Ця назва у перекладі з англійської означає вечір всіх святих або переддень Дня всіх святих. Зароджений ще в язичницькі часи  Хеловін як ніяке інше свято багате традиціями, спрямованими на те, щоб умилостивити душі покійних і переконати їх не чинити зла живим. Протягом багатьох років  Хеловін не втратив  своєрідної символіки. У різних країнах цей день святкують по – різному. Читати далі


Святковий концерт приурочений 25 річниці Незалежності України та Дню села

Читати далі


Купальське свято в Ірдині

     7 липня  в селищі Ірдинь  святкували Івана Купала.

     Для дітвори протягом дня працювали атракціони  і   розваги. Читати далі


Купало, купало, де ти зимувало…

      5 липня в селі Білозір’я проходило святкування Івана Купала. Святкування проходило на території сільського клубу ( Білозірський мальовничий куточок – Холоша). Неподалік сцени було розташовано 14 видів дитячих атракціонів: висока дитяча гірка, батути, каруселі «Ромашка», банджи –джампінг на батуті, тир, дартс по кульках та інші розваги, де дітлахи та дорослі отримали масу задоволення. Читати далі


День молоді

     26 квітня в Білозір’ї святкували День молоді.

     На території Центру культури та дозвілля для дітей  працювали атракціони:батут,гірка.Читати далі


Білозірці на святкуванні дня села Мокрої Калигірки Катеринопольського району

     25 червня цього року в селі Мокра Калигірка Катеринопільського району  відбулося свято – День села. З дружнім візитом, привітаннями і подарунками до сусідньої громади завітали і білозірці.Читати далі


Концерт Дня пам’яті і примирення та Дня Матері

      Глядачів вітали аматорські колективи с. Білозір’я: танцювальна студія «Грація» (кер.Дмитрієнко І.В.),  вокальна студія «Сяйво» (кер. Боркута Н.О.), аматорський  хоровий колектив «Терниця» (кер. Харченко В.І.), .Читати далі


О танцю, мить чудова!

     16 квітня Білозірський цетр культури і дозвілля відкрив двері для учасників першого районного конкурсу з хореографічного мистецтва «О танцю, мить чудова» .Читати далі


Юні дарування Білозір’я на поетичному конкурсі

      26 лютого 2016 року в селі Мошни відбувся районний конкурс  читців, присвячений 202 – річниці від дня народження Т. Г. Шевченка «Уклін тобі, Великий наш Пророче» та 25 – річниці незалежності України за ініціативи районного організаційно – методичного центру народної творчості.Читати далі


Жива душа поезії Шевченка

      З нагоди вшанування пам’яті великого Кобзаря українського народу в Білозірській сільській бібліотеці №1було організовано Шевченківські читання під назвою «Жива душа поезії Шевченка».Читати далі


Вистава «Он пришёл незнакомцем»

     У суботу 6 лютого 2016 року Білозірський Центр культури і дозвілля зустрічав гостей. Ставили виставу «Он пришёл незнакомцем» євангельські християни — баптисти, прихожани першої баптиської церкви м. Черкаси.Читати далі

Під знаком Купідона

     День Святого Валентина або День всіх закоханих — найромантичніше свято. Його відзначають 14 лютого в багатьох країнах світу. Закохані та і просто друзі дарують один одному квіти, валентинки, подарунки.Читати далі

День вшанування Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.Читати далі


 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь