Перший приватний комерційний банк в Україні

Дата: 20.10.2016 08:27

Фінансово-кредитна установа, яка провадить різноманітні види операцій з грошима і цінними паперами та надає фінансові послуги уряду, юридичним і фізичним особам, відома нам під назвою «Банк», невід’ємний елемент в сучасній економіці. Перший приватний комерційний банк в Україні був створений у місті Києві 20-го жовтня 1868-го року.

В цілому, в Україні банки і банківська система почали виникати ще з 1810-го року. Всього в період, приміром, 1864 - 1872 років було засновано 33 акціонерних комерційних банків та 11 акціонерних земельних банків. Це були банки з різним капіталом і різних форм власності. А один з найстаріших банків світу, заснований в 1472-му році, сиенский Monte dei Paschi di Siena.

На сьогоднішній день без банківської системи ми вже не уявляємо нормального існування та функціонування економіки. Будь-яка господарська діяльність значно спрощується цим універсальним елементом.

Джерело: Ділова Мова