Роз’яснення Мін’юсту щодо ситуації зі стягненням житла в рахунок боргів за комунальні послуги

Дата: 05.10.2016 08:27

Діюче в Україні законодавство гарантує захист права людини на житло, яке закріплене в Конституції України.

Зокрема, Закон «Про виконавче провадження» забороняє забирати єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій воно розташоване.

Водночас з метою захисту прав дітей чинним законодавством заборонено відчуження нерухомого майна, в якому зареєстровані неповнолітні. У таких випадках необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування.

Разом з тим встановлений законом порядок стягнення майна боржника передбачає, що в першу чергу борг має бути погашений за рахунок коштів боржника, а у разі відсутності коштів іншого майна, і лише в крайньому випадку застосовується стягнення житла.

Таким чином, стягнення житлових приміщень боржників при виконанні рішень про стягнення комунальних платежів нині фактично не застосовується.

Джерело: Черкаська ОДА