Дата: 04.10.2016 08:28

Польський експерт Проекту «Без мешканців не вдасться. Громадські консультації як стандарт функціонування об'єднаних громад» Adam Grzegrzó?ka відвідав Білозірську об’єднану територіальну громаду Черкаської області.

Візит відбувся 25 вересня у рамках Проекту, що реалізується Фондом «Школа лідерів» (Варшава) та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ і співфінансується із коштів Польсько-канадської програми підтримки демократії у рамках Програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща і Уряду Канади. У візиті взяла участь експерт проекту Людмила Проценко. В ході візиту відбулись робочі зустрічі з керівником громади, членами виконкому, депутатами сільської ради та керівниками освітніх, культурних установ. Ознайомилися з особливостями та результатами проведених громадських консультацій. Adaм Grzegrzó?ka підкреслив, що проведення громадських консультацій в Польщі сприяло, свого часу, поверненню у звичайних громадян довіри до влади.

У нашій громаді було проведено ряд консультацій з різних питань, що дало можливість представникам влади та громади прийти до спільних рішень в спірних питаннях. Представники ОТГ задоволені результатами використання методу громадських консультацій, це дозволило їм уникнути критики та звинувачень у власний адрес з причин одноосібного прийняття рішень. З огляду на наявний позитивний досвід влада громади планує і на далі використовувати даний метод. Наразі заплановано проведення ще двох консультацій, а третя саме в процесі втілення.

Громада радо зустрічала експертів, демонструвала свої досягнення за період об’єднання в ОТГ.