21 липня православні християни вшановують Казанську iкону Божої Матері

Дата: 21.07.2016 08:28

Її образ — один із найпрославленіших чудотворних ікон у всьому православному світі. Свято шанування ікони відзначається двічі на рік: 21 липня — Казанська літня і 4 листопада — Казанська осіння. До речі, в день Казанської літньої православна церква відмічає ще «чтимі» списки, тобто копії з ікон Казанської Божої Матері.

По часу святкування Казанька літня припадала на розпал сінокосу, дозрівання хлібів та їх збирання на півдні. Часті липневі грози та град могли завдати шкоди селянам. А оскільки Богородиця вважалася покровителькою землеробства, то селяни вірили, що посиленими богослужіннями можна вмолити небесну покровительку захистити від біди. Тому святкування літньої Казанської мало в селянському побуті велике значення.

Вважається, що молитва перед іконою Казанської Богоматері захищає і звільняє людину від його видимих і невидимих ворогів, тобто від злих людей та від нечистої сили. Цілющою є ця ікона для людей, що страждають на поганий зір, слабим вона дає силу. А ще в народі існує повір’я, що ця чудотворна ікона є покровителькою сімейних пар та домашньої злагоди. Іконою Богородиці благословляють молодят, що йдуть до шлюбу, і день її шанування — 4 листопада — особливо сприятливий для одруження.

Джерело: naiz1.pp.net.ua