Участь у проекті «Сприяння децентралізації в Східній та Центральній Україні»

Дата: 15.12.2016 08:29

7 грудня 2016 року  ми, працівники  Білозірської сільської ради,  рушили потягом до Дніпропетровщини, у містечко Зеленодольськ , щоб взяти участь у проекті «Сприяння децентралізації в Східній та Центральній Україні». Різні думки роїлися в голові й різні почуття переповнювали. Інтуїція підказувала: це тобі знадобиться. Адже не раз чули про децентралізацію від нашого голови Білозірської об’єднаної громади Володимира Міцука.

З різними поглядами  прибули учасники  проекту. Нас гостинно зустріли. Не зважаючи на тендітність організаторів, ми відчули їхню працелюбність, наполегливість, непосидючість та високий професіоналізм. Прибувши на місце, відразу поринули у вир дій. З першої хвилини знайомства спілкування  Юлія Стадник, директор БФ «АМЕР» м. Зеленодольська, Оля Кисіль, Алла  Гергель  все взяли під свій контроль.

Чудові лектори  Альона Доля (Київ)  та Гжегош  Демель (Польща) у лекції «Децентралізація та реформи адміністративно – територіального устою в Україні» розставили всі крапки над «і» , розтлумачивши все незрозуміле, та  порівняли український та польський досвід, зосереджуючи увагу на гмінах. А також акцентували увагу на співробітництво влади та громадськості,  спільні ініціативи. Прикладом цього був діалог  з представниками влади, місцевого бізнесу ДТЕК  та громадськості « Влада – бізнес – громадськість».

Наступного дня було не менш цікаво. Тренер Олег Гришин (Київ)                   «Комунікації в місцевій громаді. Основні поняття та механізми». Ми збагатилися новими термінами. І тепер з певненістю знаємо, що фандрайзинг – це пошук ресурсів. Ми розуміли застосування фандрайзингу, граючи в ікси  та ігреки, слухаючи казку, розігруючи ту чи іншу ситуацію. І це розуміння приходило невимушено, доступно.

Сюрпризом для учасників було візит Олександра Солонтая, який поділився цінними знаннями щодо децентралізації в Україні.

Наступного дня нас взяла  в полон  майстерність  тренера Христини Яблонської (м. Львів). Спочатку  ми не розуміли , що відбувається: як можна пов’язати все. Тренер зауважила, щоб не панікували відразу, поступово все стане на своє місце. Дійсно, поступово все зрозуміли. Та найголовніше, що тренер не проводив нам «суху» лекцію, а спонукав послідовно  до спогадів,  до мислення, до дій. Тому новий термін «фасилітація» нас не шокував, а допомагав. До речі, для тих, хто не знає, фасилітація – це організація процесу розв’язування проблем. Відвідавши цей проект, з певненістю можу зауважити, що майже всі проблеми можна вирішити, потрібно лише застосувати фасилітацію.

ПР менеджер Аліса Гнидюк розповіла , як визначити проблему, ціль, мету, як писати меседжі, як створити стратегію  та медіа план.

Різні методи застосовували наші тренери: гра на довіру, виступи, розігрування  різних ситуацій – і це все підтверджує професіоналізм тренерів – організаторів.

Приємно було щодня, після вечері, відвідувати  різноманітні програми: зустрічі з психологом, групові динаміки, тренінги. На останок – святкова вечеря, яка ще ближче познайомила членів проектів. Пакуючи валізи додому, взяли з собою не лише речі, а й гарні знання, знайомство, настрій, наснагу до роботи та спільної мети.