Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний бюджет України на 2017 рік»

Дата: 22.12.2016 08:34

Законодавчим актом встановлено такі загальні показники державного бюджету на 2017 рік:

• доходи у сумі 721,4 млрд. грн.;
  • видатки у сумі 790,4 млрд. грн.
  • граничний рівень дефіциту - 77,5 млрд. грн.

Згідно з Законом, загальний обсяг державного боргу та гарантованого державою боргу на кінець 2017 р. очікується у сумі 2296 млрд. грн, що становить 88,8% прогнозованого ВВП; граничний обсяг державного боргу на 31.12.2017р. передбачено у сумі 1716,6 млрд. грн, що становить 66,4% прогнозного ВВП; граничний обсяг гарантованого державою боргу на 31.12.2017 р. передбачено у сумі 579,4 млрд. грн, що становить 22,4% прогнозного ВВП.

Законом передбачено зростання реального ВВП на 3%, зростання номінального ВВП до 2,585 трлн. грн., споживчу інфляцію до кінця року на рівні 8,1%.

Законом передбачено підняття рівня мінімальної зарплати до 3200 грн. з 1 січня 2017р.

У 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць передбачається встановити у розмірі з 1 січня 2017 року - 1,544 тисяч гривень, з 1 травня - 1,624 тисяч гривень, з 1 грудня - 1,7 тисяч гривень.

Законом додатково врегульовано такі питання:

• погашення заборгованості з різниці в тарифах у сумі 5 млрд. гривень;
  • передбачення видатки на сплату відсотків за кредитами для виконання програм підвищення обороноздатності і безпеки держави у сумі 463,6 млн. гривень;
  • передбачення коштів на оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічної освіти у сумі 50 млн. гривень та додаткових видатків для вузів на таку мету в сумі 167 млн. гривень.
  • збільшення майже на 2 млрд. гривень коштів для виплати академічних стипендій;
  • передбачення коштів на навчання осіб для надання домедичної допомоги в обсязі 20 млн. гривень;
  • повернення на утримання з державного бюджету лікарні вчених НАНУ та спеціалізованої багатопрофільної лікарні №1 в місті Дніпро;
  • передбачення коштів для створення функціонування Республіканського центру реабілітації інвалідів війни у с. Клемень Рівненської області у сумі 31 млн. гривень;
  • збільшення видатків на утримання клінік Національної академії медичних наук майже на 818 млн. гривень;
  • збільшення видатків на 200 млн. гривень на запровадження експерименту фінансування надання медичної допомоги.

Закон прийнято з урахуванням пропозицій Комітету з питань бюджету.

Джерело: Верховна Рада України