Чистий (Великий) четвер

Дата: 28.04.2016 08:35

Великий піст — це дотримання православних традицій, пов’язаних з обмеженням в харчуванні, а також у відмові від багатьох людських пристрастей і бажань. Даний час передбачає особливе випробування для віруючої людини, адже після дотримання зазначеного посту, він усвідомлює всю свою сутність життя, розуміє, що більшість людських задумів мають лише жадане бажання. Найсуворіший і важливий пост триває близько 40-ка днів, а протягом всього зазначеного періоду є такі дні, які особливо шануються віруючими. Наприклад, Чистий четвер. Саме ця назва вказує на те, що день обов’язково повинен бути пов’язаний з чистотою, світлістю та новизною.

Святкування зазначеного урочистості завжди трапляється на тижні перед настанням Великодня. У 2016 році світлий Великдень відвідає будинки всіх віруючих 1 травня, а в четвер до цієї події, тобто 28 травня, настає Чистий четвер. З найдавніших біблійних часів вважалося, що з приходом цього дня людина отримує прекрасну можливість змінити своє життя на краще, зрозуміло, якщо таке бажання є у нього в помислах. Крім того, за народним повір’ями в зазначений день можна сприятливо позбутися від болісних хвороб, життєвих невдач і страхів. За допомогою відповідних дій дівчата і жінки позитивним чином покращували свій зовнішній вигляд. Не потрібно забувати і про головне дію, яке покликане здійснювати в Чистий четвер. Таким є прибирання будинку.

Історія свята

У справжні дні, коли буде Чистий (Великий) четвер в 2016 році, віруючі активно почнуть готуватися до святкування світлої Пасхи. А історія святкування бере свій початок з біблійних часів і пов’язана з тим, що саме у вказаний день Ісусу надійшли передвістя важкого майбутнього випробування, пов’язаного з розп’яттям. Перед Христом встали образи тих мук, через які він обов’язково повинен був пройти в ім’я благодаті народу. Після четверга настали тяжкі випробування Христа, які, зрештою, завершилися його Воскресінням.

В історії у Великий четвер Ісус зібрав таємну вечірню, на якій було встановлено обряд Таємного Причащання грішної душі. В сьогоднішні дні, починаючи саме з четверга, люди відвідують церкви і храми, де слухають історії про життя Христа, про його великі земних справах і про істинну віру в Бога. Кожен віруючий усвідомлює, що без віри в святе досить складно жити, а свято допомагає явно усвідомити це розуміння.

Дата свята Чистий четвер 2016 обов’язково пов’язана з відвідуванням церковних храмів. У цей день необхідно молитися і дякувати Небеса за те, що віра завжди присутній в серцях людей і часто не дає зневірятися у багатьох складних життєвих ситуаціях. У біблійні часи Христос у цей день омивав прийшли до нього людям ноги водою. Це було вірний знак того, що з тих пір людина змиває з тіла і душі будь-якого всі гріхи і дурні думки. В даний час теж корисно вмиватися на Чистий четвер водою, така дія допомагає очиститися від гріховних помислів, вселити в душу людей любов і повага до ближніх, позбавити від шкідливого егоїзму. Багато священнослужителі проводять такий обряд у церковних храмах, але будь-який віруючий повинен підійти до цього дії самостійно і тільки з чистими помислами.

Багато традиції святкування Чистого четверга прийшли до нас з давніх православних часів. З давнини рано вранці в четвер віруючі намагалися скупатися в річці або облитися проточною водою. Таким чином можна було благополучно зняти з себе гріхи і надійно позбавитися від мирської суєти і зла. Ще однією традицією, що прийшла з давнини, є те, що в даний час важливо зробити все генеральне прибирання по дому, обов’язково випрати постільна білизна, викинути всі речі, які стали непотрібними.

Добрі традиції Чистого четверга

Для того, щоб благополуччя відвідало будинок і серця людей, на Чистий четвер прийнято дотримувати деякі традиції. Всі зазначені обряди йдуть до нас з давніх часів, але з кожним наступним роком до них приєднуються сучасні деталі. Що ж необхідно робити на Чистий четвер 2016 року?

• Одна із давніх традицій свята — це дотримання чистоти свого житла. У цей день важливо не тільки зробити ретельну генеральне прибирання власного житла, але і позбавитися від непотрібного і старого мотлоху. У свято миють вікна, перуть білизну.
  • Особливу увагу необхідно приділити і своїм власним зовнішнім виглядом. Всі косметичні маніпуляції, вчинені в даний період, принесуть здоров’я, довголіття і благополуччя. Доброю традицією є стрижка волосся, причому, підстригати волосся необхідно в обов’язковому порядку маленьким діточкам, а діткам постарше можна підстригти лише кінчики волосся.
  • У селах і селах в даний свято приділяли багато уваги худобі. Щоб рік видався родючим і багатим, овець або кіз підстригали шерсть. Курей в цей день важливо було виганяти на вулицю, це обіцяло високий урожай яєць.
  • У Чистий четвер починається вся сама активна підготовка до святкування світлої Пасхи. Заготовлюється вода, яка буде освячена у великий день. Господині починають готувати частування, які будуть подаватися на святкове застілля, йде активним чином фарбування яєць.

Всі традиції свята уособлюють велич і повагу до всього святого, що тільки віруючі люди можуть зрозуміти істину і сутність цього чистого дня.