У районі здійснюється соціальна допомога учасникам антитерористичної операції

Дата: 16.06.2016 08:41

Станом на 09.06.2016 на обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває:

• інвалідів війни, із числа учасників АТО — 1,
  • учасників бойових дій, із числа учасників АТО  – 14.

У 2016 році санаторно-курортні путівки отримали 2 учасники бойових дій із числа учасників АТО.  Санаторно-курортні путівки видаються відповідно до медичних показань та бажання учасника АТО.

Станом  на 09.06.2016 на обліку в районному Координаційному центрі з питань надання допомоги у забезпеченні бійців, які несуть службу в зоні АТО  перебуває — 512 учасників АТО, із них мають статус учасника бойових дій –365, інвалідів війни із числа учасників АТО — 7. Крім того, в районі числиться 35 поранених учасників АТО, 4 сім’ї загиблих, мають статус „Сім’ї  загиблого учасника АТО”- 6.

З метою здійснення соціального захисту та надання додаткових соціальних гарантій  учасникам АТО та іншим зазначеним вище категоріям населення затверджена, рішенням Черкаської районної ради від 15.01.2016          №3-12/VII, районна програма “Турбота на 2014-2020 роки”.

Згідно цієї програми сільськими радами виділяються кошти для забезпечення дітей, батьки яких або особи, що їх заміняють, є учасниками АТО, безкоштовним харчуванням як в шкільних так і дошкільних закладах.

З початку 2016 року виплачено 100 тис. грн. — 65 учасникам АТО та 35 сім’ям учасників АТО одноразової допомоги (у 2016 році виділено 210 тис. грн. для учасників АТО та їх сімей).

На виконання районної програми „Турбота” виділено 45 тис. грн. на ліки для амбулаторного лікування учасників АТО та 50 тис. грн. – для стаціонарного лікування.

У  районі  рішенням Черкаської  районної ради від 16.10.2015 № 54-4/VI затверджена районна „Програма забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2015 — 2020 роках”. З метою забезпечення соціальної справедливості, прозорості та реальної дії програми у программу внесені зміни та доповненя, які будуть розглянуті на наступній сесії  Черкаської  районної ради 17.06.2016.

На обліку для поліпшення житлових умов в сільських  радах  Черкаського району перебуває 10 осіб – з числа учасників АТО. Питання про надання одному із них кредиту на житло із коштів місцевих бюджетів буде вирішено згодом.

Усі 365 учасників бойових дій внесені в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. Усім їм, за рахунок коштів державного бюджету, надається 75% знижка вартості житлово-комунальних послуг шляхом безготівкового перерахування коштів підприємствам надавачам комунальних послуг. 365 особам – учасникам бойових дій надано пільгу на ЖКП в розмірі 75%; 7 особам-інвалідам війни – 100%; 6 членам сім’ї загиблого – 50%, 2 учасникам війни – 50%.

Одного інваліда війни, із числа учасників АТО без верхніх кінцівок, забезпечено системою протезування верхньої кінцівки. На даний час, отримано протез як вітчизняного, так і закордонного виробництва.

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО визначила санаторії, які надаватимуть психологічну реабілітацію учасникам АТО у 2016 року. Ними стали:  В управлінні праці перебуває на черзі для забезпечення санаторно-курортним лікуванням 12 осіб: 1- інвалід війни, 11- учасників бойових дій.

Станом на 09.06.16 на реабілітацію направлено 1 особу.  Державна служба у справах ветеранів та учасників АТО на 2016 рік провела тендер та визначила установи, які будуть надавати психологічну реабілітацію учасникам АТО у 2016 році. Направлення на психологічну реабілітацію видавалися безкоштовно на 14 календарних днів, у любий зручний період часу для учасника АТО.

Спеціалістами проведена інформаційно-роз’яснювальна робота через ЗМІ та сайт райдержадміністрації щодо можливості учасникам антитерористичної операції за державний кошт отримати навчання в любому навчальному закладі України, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації кадрів або надання додаткових освітніх послуг.

Станом на 09.06.2016 до управління праці та соціального захисту населення вже звернулось  4 особи, які бажають  пройти навчання в Черкаській автошколі ТСОУ. На 1 квартал 2016 року виділені кошти у розмірі 18,4 тис. грн.  На навчання вже направлено 2 особи.

На контролі постійно знаходиться питання додержання норм законодавства про працю щодо збереження місця роботи, посади, заробітної плати за призваними за мобілізацію працівниками всіма суб’єктами господарювання та за виконанням норм щодо працевлаштування осіб із обмеженими можливостями. На даний час такі випадки відсутні.

У Черкаському районному центрі зайнятості на обліку перебуває 14 осіб з числа учасників АТО. Загалом, з початку поточного року, послуги отримали  37 осіб, даним особам надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю. Фахівцями ЦЗ проводиться активний пошук роботи для цих осіб. З початку року працевлаштовано 7 осіб.

Земельні ділянки видано більше як 500 учасникам АТО.

Джерело: Черкаська РДА