Децентралізація – одна з успішних системних реформ в країні

Дата: 12.12.2016 11:47

Децентралізація – одна з важливих реформ, яка необхідна для розвитку країни і яка успішно реалізується. Про це 9 грудня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив на конференції Уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів Асоціації міст України.

Він зазначив, що Уряд останні кілька років почав системно займатися місцевим самоврядуванням. За його словами, розвиток децентралізації базувався на трьох фундаментальних речах: повноваження, фінансовий ресурс та відповідальність. Володимир Гройсман нагадав, що в 2014 році було запроваджено фінансову децентралізацію.

«Ми маємо сьогодні повноцінну систему фінансової децентралізації. Кожен з вас має можливість самостійно ухвалювати бюджет, незалежний в прийнятті рішень», – підкреслив Володимир Гройсман, звертаючись до учасників конференції.

За його словами, громади демонструють успіхи в реалізації реформи. Про це, зокрема, свідчать тенденції до зростання місцевих бюджетів. Одним з лідерів запровадження реформи місцевого самоврядування є Тернопіль, яке Прем’єр-міністр відвідав учора. «У Тернопільській області створено 26 об’єднаних територіальних громад. 10 буде створено ще в результаті виборів 11 та 18 грудня. Це є справді лідери. Люди, які брали на себе відповідальність. І що вони мають сьогодні. Бюджети об’єднаних територіальних громад Тернопільської області тільки від об’єднання по власним доходам збільшилися у три рази. Якщо говорити про цільову підтримку, то це дев’ять разів», – підкреслив Глава Уряду.

Він переконаний, що децентралізація – це крок до розвитку регіонів, адже в людей на місцях з’являються ресурси, і вони починають вирішувати існуючі там проблеми. За словами Володимира Гройсмана, лише децентралізація та об’єднання територіальних громад надасть можливості до економічного зростання навіть депресивного району чи області.

«Реформа не була простою. Вона є надзвичайно складною, тому що стосується безпосередньо життя людей. Багато є політичних спекуляцій, але досвід впровадження показує зовсім інше: що ми правильно вибрали шлях і маємо прийти до успіху, успіху конкретних громад, конкретних людей», – підкреслив Прем’єр-міністр.

Джерело: Черкаська ОДА