Семінар-нарада для Територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Дата: 06.12.2016 08:52

05 грудня 2016 року в приміщенні Департаменту соціального захисту населення, відбувся семінар–нарада з питань: «Реформування системи соціальних послуг у територіальних центрах, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів від 13.03.2013 № 208-р» та опрацювання наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 № 904 «Про затвердження методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг» для директорів та спеціалістів територіальних центрів та будинків-інтернатів.

Від Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Білозірської сільської ради взяли участь у семінарі директор Віра І.І. та соціальний працівник Шум Л.О.

На семінарі наголошувалось, що методичні рекомендації застосовуються для організації та проведення моніторингу діяльності з питання надання соціальних послуг  та оцінки якості цих послуг (далі – моніторинг та оцінка).

Моніторинг та оцінка проводяться з метою:

• визначення відповідності наданих соціальних послуг державним стандартам цих послуг та потребам їх отримувача;
  • забезпечення надання населенню гарантованих державою якісних соціальних послуг;
  • удосконалення діяльності роботи з організації та надання соціальних послуг;
  • підготовки відповідних звітів про надання соціальних послуг;
  • планування подальшої роботи розвитку системи надання соціальних послуг;
  • формування державної політики у сфері надання соціальних послуг.

Моніторинг та оцінка сприяють:

• координації діяльності всіх суб’єктів, що надають соціальні послуги;
  • прийняттю рішень стосовно розподілу наявних ресурсів для надання соціальних послуг різним соціальним групам;
  • отриманню інформації про соціальні групи, діяльність суб’єктів, що надають такі послуги, їх методи роботи, кількість та кваліфікацію залучених працівників.