До кінця тижня на Черкащині потеплішає

Дата: 07.06.2016 09:01

Перші 5 днів червня, завдяки надходженню холодного повітря із північних широт, виявилися в межах та дещо нижче кліматичної норми, абсолютний максимум не перевищував +22+24°, а вночі 4.06 було лише +9°. На початку нового тижня, істотних змін у погоді не очікується: температура повітря вночі 6-11º, 8.06 – 4-9º, вдень 15-20º, повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

У другій половині тижня керування погодою перейде до західного антициклону, тому прогнозується більш стійкий характер погоди, температурний фон підвищиться.

Загалом же після надмірно дощового та досить прохолодного травня, початок червня 2016 року не поспішає зі справжнім теплом. Так, перші 4 дні північний антициклон не підпускав до нашого краю суттєві дощі, а вже вчора, у другій половині дня атмосфера активізувалася. Атмосферні фронти у східній частині області зумовили грозові дощі 4-13 мм, у супроводі граду до 10 мм, що вважається небезпечним явищем погоди.

Переважно суха погода дозволила активно займатися городніми та польовими роботами, відпочивати на природі та біля води, температура якої вже досягла 20°. Денне тепло та достатньо зволожений грунт сприяли росту і розвитку всіх сільгоспкультур.

Джерело: Черкаська ОДА