Проблеми вирішувати спільно

Дата: 24.06.2016 09:02

На цьому наголосив заступник голови  районної державної адміністрації Петро Коренюк в ході наради, проведеної 22.06. 2016  за участю начальників структурних підроділів райдержадміністрації, сільських голів, керівників комунальних підприємств, уповноважених осіб по наданню субсидій. Розпочинаючи нараду, керівник району зазначив:

— Щорічно 22 червня вся Україна відзначає День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. У цей день 75 років тому  розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя кожного п’ятого співвітчизника. Цей день нагадує нам про всіх загиблих, закатованих у неволі, які померли в тилу від голоду та поневірянь.

Україна, як центральний плацдарм бойових дій в роки Другої світової війни, заплатила надзвичайно високу ціну за перемогу, за визволення Європи від фашизму. Війна з її героїзмом і трагізмом, поразками і перемогами – це наша історія, історія наших співвітчизників: синів і дочок нашої Вітчизни, які стали жертвами фашизму.

Віддаймо шану всім борцям, які в часи лихоліття визволяли та продовжують визволяти рідну землю від чужоземних загарбників. Схилімо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна.

Присутні вшанували пам`ять загиблих хвилиною мовчання.

Було обговорено питання про першочергові заходи з надання населенню району субсидій на житлово – комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ, Про підготовку дошкільних навчальних закладів району до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 року, стан епідемічного благополуччя у літній період (вирішення питань несанкціонованої торгівлі, якості питної води), .Розширення меж населених пунктів району, виготовлення генеральних планів, актуальні питання при виділенні земельних ділянок, про виділення коштів сільськими радами на літній відпочинок та оздоровлення дітей, про стан роботи та завдання щодо забезпечення в районі заходів у сфері екології та охорони навколишнього середовища, виконання місцевих бюджетів.

Про стан надання субсидій поінформував начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Сергій Чубань, який зазначив , що на даний час управління має проблеми із технічним забезпеченням та спеціалістами. Відповідне програмне забезпечення дозволяє працювати тільки 5 працівникам із 10. Тому виникла нагальна потреба провести таку спільну нараду, залучитися підтримкою сільських рад, натомість уповноважених з нарахування субсидій яких ми обучаємо щоб прискорити цей процес. – Ми як управління повинні забезпечити нарахування субсидій для населення, але і звертаємося до сільських голів з проханням допомогти нам, бо це наша спільна справа.

На сьогоднішній день направлено лист до Мінсоцполітики щодо можливого розширення програмного забезпечення для більшого залучення спеціалістів та закупки відповідного обладнання, вишукуються додаткові приміщення.

Заступник голови районної державної адміністрації Петро Коренюк наголосив на співпраці районної та місцевої влади у вирішенні даного питання.

Свої пропозиції та зауваження висловили сільські голови Білозірської об’єднаної територіальної громади Володимир Міцук, Леськівської сільської ради Микола Бас, Вергунівської сільської ради Тарас Горбенко, Хацьківської сільської ради Ігор Чекаленко, Червонослобітської сільської ради Зінаїда Михайленко та Сагунівської сільської ради Ірина Бодяненко.

Прийнято рішення провести відповідну нараду в першій декаді липня, на якій вже  маючи відповідну інформацію Мінсоцполітики. окреслити план спільної роботи

Також на нараді розглядалися такі  питання: про підсумки виконання місцевих бюджетів району за 5 місяців поточного року, екологічні питання, дотримання санітарних норм щодо водопостачання, підготовку закладів освіти до навчального року,  про хід оздоровчої кампанії.

За підсумками наради заступник голови райдержадміністрації дав низку доручень.

Джерело: Черкаська РДА