Кожному другому в Україні "світить" ЖКГ-субсидія

Дата: 30.06.2016 09:15

Витрати бюджету стають критичними, попередив міністр

Міністерство фінансів України очікує збільшення кількості звернень за субсидіями в 2016 році на 27% – до 7 млн. Про це повідомив глава відомства Олександр Данилюк.

"У минулому році у нас було 5,5 млн субсідіантов, в цьому році у нас може бути 7 млн домогосподарств (які звернулися за субсидіями – Ред.), це половина всього населення. Це дуже великий виклик", – сказав він під час Українського форуму по енергоефективності.

Крім того, Данилюк зазначив, що в 2017 році сума витрат на фінансування субсидій може зрости до 70-80 млрд грн з 35 млрд грн, закладених в держбюджеті 2015 року.

"Звичайно ж, ця сума ще не остаточна, вона залежить від кількості звернень за субсидіями і від коригування формули субсидій, проте вона в будь-якому випадку буде критичною для бюджету", – сказав він.

У поточному році, за словами Данилюка, в держбюджеті закладено 60 млрд грн на фінансування субсидій, але може бути і більше.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман бачить вирішення проблеми з фінансуванням в створення Фонду енергоефективності.

"Наше завдання – перетворити субсидії в інвестиції в енергозбереження", – заявив глава уряду.

Згідно з розрахунками Мінрегіону, за перші п'ять років Фонд енергоефективності може отримати 16,5 млрд грн, з яких 5 млрд грн – від донорів.

Джерело: СЕГОДНЯ