Що необхідно для успішної роботи вчителя філолога?

Дата: 10.11.2016 09:17

Сьогодні скептики, гальмуючи процес децентралізації, негативно ставляться до об’єднання територіальних громад, наголошуючи на тому, що ні до чого доброго це не призведе. Хочу зауважити, що майже за п’ятнадцять років моєї педагогічної діяльності кабінет української мови та літератури не отримав нічого: все ремонтувалося та оновлювалося за батьківські та спонсорські кошти. Що ж ми маємо сьогодні? Нова стінка, магнітна та інтерактивні дошки, ноутбук та швидкісний Інтернет і, як наслідок, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) навчання. А це, як свідчить практика, сприяє розвитку пізнавальної активності учнів, зокрема формуванню мотиву навчальної діяльності та інтересу до предмета, розвитку логічного мислення.

Я усвідомлюю, що українську літературу і мову вивчають не для того, щоб через багато років згадати всі правила правопису чи життєпис письменників, тому в навчально-виховному процесі потрібно використовувати саме такі технології. Технології, які розвивають пізнавальну активність, самостійність, креативність, критичне мислення.

Нині ми, педагоги, повинні готувати молодь до життя в такому суспільстві, яке диктує характерні вимоги, які в подальшому будуть поставлені перед ними, учнями, у професійному житті: вміння працювати у групі, наявність командного духу, ініціативність, зацікавленість, здатність до саморозвитку, відчуття суперництва.

Нарешті сучасні комп’ютерні системи стають у нашій школі інтегрованим середовищем для спілкування, навчання, обміну інформацією та спільного користування знаннями.

Лютий Р.В., вчитель української мови та літератури