Завдяки бюджетній децентралізації громади заробляють, не чекаючи вказівок згори

Дата: 06.04.2016 09:18

Запроваджена система бюджетних та податкових змін – це не лише перерозподіл фінансових ресурсів у державі на користь місцевих бюджетів. Це, насамперед, створення умов та зацікавленості в громадах у нарощуванні власних надходжень.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

— Завдяки бюджетній та податковій децентралізації у 2015 році доходи місцевих бюджетів загалом по країні зросли на 42%, що становить 29,6 мільярдів гривень, — нагадав В’ячеслав Негода. — Це значні додаткові надходження, якими громади можуть самостійно розпорядитися і спрямувати їх на вирішення своїх пріоритетних завдань, не очікуючи вказівок згори».

При цьому він наголосив, що запроваджена система передбачає не стільки перерозподіл бюджетних ресурсів на користь місцевих бюджетів, скільки створює умови та зацікавленість органів місцевого самоврядування у нарощуванні власних надходжень. Важливо, щоб на місцях скористалися наданими їм можливостями і створювали в громадах якісні проекти, залучали до їх реалізації, в тому числі і бізнес, що дозволить ефективно і швидко розвивати території.