Тисячолітній “меч Святослава” привезуть до Канева

Дата: 17.05.2016 09:21

В одному музеї Тараса Шевченка в Каневі буде експонуватися княжий меч доби Святослава Хороброго. Про це пише «Kanos» із посиланням на інформацію генерального директора Шевченківського національного заповідника Мар’яна Піняка.

За його словами, з 18 травня на другому поверсі музею Тараса Шевченка відбудеться офіційне відкриття виставки «Княжий меч доби Святослава Хороброго». Початок об 11.00.

Цей меч X ст був знайшли у 2011-му році на дні р. Дніпро, поблизу острова Хортиця в районі ймовірного місця загибелі в 972-му році київського князя Святослава. Унікальну знахідку виявив рибалка.

Як зауважують фахівці, меч є зразком елітарного озброєння, про що свідчить насічка на руків’ї із мідного сплаву, срібла та, можливо, позолоти.

Особливої цінності артефакту додає те, що подібні знахідки є дуже рідкісними. Зокрема, як відзначають канівські музейники, 1928-го року при будівництві Дніпрогесу було знайдено декілька мечів того ж Х століття. Але на жаль, вони були загублені в роки війни…

Джерело: Рідна Черкащина