На Черкащині до кінця року призупинено навчальний процес

Дата: 26.12.2016 09:23

У загальноосвітніх навчальних закладах Білозірської сільської ради з 26 по 30  грудня  також призупинено  навчальний процес.  Це необхідно для того, аби зменшити ризик збільшення захворюваності на грип та ГРВІ серед дітей. Таке рішення ухвалили  на засіданні комісії з ТЕБ та НС під головуванням заступника голови – керівника апарату Черкаської ОДА Сергія Овчаренка.

На Черкащині епідеміологічний поріг перевищено на 19,6 %.. Темп приросту захворюваності порівняно з минулотижневими показниками надзвичайно високий – майже 33 %. І, за словами фахівців, він буде тільки зростати.

– Цьогорічний штам грипу Н3N2 – надважкий, тому нам необхідно вжити усіх можливих заходів з попередження подальшого поширення цієї хвороби, – відзначає Сергій Овчаренко, керівник апарату Черкаської ОДА.

Для грипу Н3N2 типова надзвичайно висока ймовірність швидкого зараження, говорить заступник начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Наталія Лакуста.

– Уже маємо понад 64,2 % захворюваності саме серед школярів, – пояснює Наталія Михайлівна. – Хоча зараз не пік захворюваності. Загострення ситуації очікуємо в січні 2017 року. Для грипу ж Н3N2 властива висока температура (до 40 °), яку складно збити жарознижуючими препаратами. Тож варто відразу звертатися до лікаря і не займатися самолікуванням. Наголошую, в жодному разі не варто вживати при грипу аспірин, оскільки він дає ускладнення при хворобі.

Також у цей період заборонено проведення культурно-масових розважальних заходів.