Ветеранам — опіку та турботу влади і громади

Дата: 13.05.2016 09:25

Станом на 01.05.2016 в районі проживає 91  учасник бойових дій Другої світової війни, 1117 учасників війни, 382 члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, 8082 дітей війни.

Проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 91 ветерана  війни з метою виявлення осіб, які потребують надання медичної допомоги, зокрема, медичного обстеження, госпіталізації, амбулаторного лікування, потреби в проведенні ремонтів будинків, парканів, надвірних споруд, покрівель, необхідність у забезпеченні предметами першої необхідності, продуктами харчування, ліками, твердим паливом на зимовий період, необхідність у наданні матеріальної допомоги тяжко хворим особам.

Дванадцяти ветеранам війни буде виділена одноразова матеріальна допомога  з Фонду милосердя і здоров’я за рахунок коштів районного бюджету.

З початку року оздоровлено в санаторіях України 4 інваліди війни.

42-м інвалідам війни виплачено грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки  на загальну суму 5987,03 грн.

Одноразову грошову допомогу до 9 Травня отри мали 1808 ветеранів війни.

Забезпечено проведення щорічного медичного обстеження і диспансеризації ветеранів війни. У разі потреби,  ветеранів війни госпіталізують в заклади охорони здоров’я в першочерговому порядку.  Здійснюється першочергове безоплатне зубопротезування та отримання ліків за рецептами лікарів. В медичних закладах району функціонують палати для ветеранів війни.

Приведено в належний стан всі обеліски, пам’ятні знаки, пам’ятники, меморіальні знаки, які є на території району, а також всі кладовища та інші місця поховань.

У рамках виконання районних заходів 6 травня 2016 року проведені урочистості з нагоди Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над  нацизмом у Другій світовій війні у с.Худяки. Зі словами вдячності та привітань до ветеранів війни, голів громадських організацій ветеранів, громадськості району звернулись заступник голови облдержадміністрації Омаргаліієв К.С., заступник голови райдержадміністрації Коренюк П.В. Нагороджені Почесною грамотою Черкаської райдержадміністрації та Черкаської районної ради та цінними подарунками 6 інвалідів війни та 3 громадські діячі. Організовано святковий концерт, покладання квітів до пам’ятного знаку героям війни у с.Худяки.

За рахунок коштів районного бюджету, на виконання районної програми „Турбота на 2016 рік” придбані цінні подарунки для 85 учасників бойових дій Другої світової війни, а  з 5 по 9 травня депутати Черкаської районної ради їх вручили ветеранам.

Крім того, за рахунок коштів сільських рад, Білозірської об’єднаної територіальної громади:

•  грошову допомогу,  на загальну суму 29 тис.грн., отримали 65 ветеранів війни,
  •  подарунки,  на загальну суму 39,7 тис.грн., отримали 273 ветерани війни,
  •  поминальні обіди проведені у 3-х сільських радах для 57 осіб на загальну суму 7,6 тис.грн.

Мітинги пройшли в  21 сільській раді та Білозірської об’єднаноій територіальній громаді, покладання квітів проведено до усіх  пам‘ятних знаків району.

Панахиди за загиблими проведені у 13 сільських радах, концерти у 17 сільських радах, відвідали на дому 85 ветеранів війни.

Управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації та управлінням Пенсійного фонду в Черкаському районі постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед ветеранів війни щодо їх соціального захисту та пенсійного забезпечення шляхом організації виїзних прийомів громадян на місцях, а також висвітлення в засобах масової інформації.

Джерело: Черкаська РДА