Одного старосту можуть обирати жителі декількох сіл об’єднаної громади

Дата: 04.03.2016 09:29

Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянув звернення Центральної виборчої комісії щодо надання роз’яснення положень законів України в частині можливості обрання одного старости виборцями декількох населених пунктів об’єднаної територіальної громади на підставі рішення відповідної місцевої ради.

Комітет схвалив відповідне роз’яснення.

У роз’ясненні зокрема йдеться, що діюче законодавство України наділяє правом місцеву раду об’єднаної громади визначати перелік сіл, селищ, в яких обирається староста на строк повноважень місцевої ради. Таким чином, своїм рішенням місцева рада, виходячи з власних організаційних, фінансових та матеріальних можливостей, визначає кількість старост, які будуть обрані в об’єднаній територіальній громаді та відповідні території об’єднаної територіальної громади, на якій старости будуть реалізовувати свої права та виконувати обов’язки.

При цьому, на думку Комітету, частина території об’єднаної територіальної громади, на якій староста реалізовує свої права та виконує обов’язки, може складатись як з одного населеного пункту, так і з декількох, жителі яких і повинні мати право обирати відповідного старосту.

Також в Комітеті вважають, що для однозначності тлумачення та застосування окремих положень законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві вибори» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо можливості обрання одного старости виборцями декількох населених пунктів об’єднаної територіальної громади на підставі рішення відповідної місцевої ради, доцільно здійснити уточнення вищезгаданих положень законів України.