Уряд ініціює внесення зміни до статті 54 Закону „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

Дата: 22.12.2016 09:30

Вчора Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Міністерства соціальної політики щодо внесення зміни до статті 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, схваливши на засіданні Уряду відповідний законопроект.

Йдеться, зокрема, про надання можливості дружинам (чоловікам) померлих осіб, із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1), отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальника без необхідності встановлення причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

У Мінсоцполітики роз’яснили, що на сьогодні статтею 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачено отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника за умови встановлення причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

Водночас, зазначають у Міністерстві, згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, пенсійна справа за життя постраждалої особи вже містить довідку медико-соціальної експертної комісії про визнання інвалідом внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Тому законопроектом пропонується шляхом внесення зміни до Закону надати право дружинам (чоловікам) померлих осіб, із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1) на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника без додаткового встановлення причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою, на підставі наявних в його пенсійній справі матеріалів, оскільки померлій особі за життя було встановлено інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Джерело: Міністерство соціальної політики України