День вишиванки 2016: дата і історія свята

Дата: 19.05.2016 09:30

У 2016 році День вишиванки в Україні святкуватимуть 19 травня. Щорічне свято національного костюму відзначають по всій країні щорічно в кожен третій четвер травня.

У цей день жителі України одягають вишиті сорочки з метою збереження культурної традиції, розвитку і популяризації національної моди. День української вишиванки не прив'язаний до жодного політичного чи релігійною течією. Свято національного костюму спрямований тільки на те, щоб зберегти історичну цінність української традиції створення і носіння вишиванок.

Крім того, в День вишиванки українці відчувають причетність до загальної ідеї і піднімають собі настрій, беручи участь у різноманітних тематичних заходах. Наприклад, у цей день у містах України проводяться масштабні конкурси вишиванок, де оцінюють майстерність вишивки, оригінальність крою і образ моделі в цілому. Яскраві, барвисті костюми піднімають настрій, а участь у заходах просвічує молодь щодо культури носіння вишиванки.

У День вишиванки багато дізнаються, що це не просто сорочка – саме у вишивці закладено маса сенсу: обережна вишивка, весільна, траурна і просто ошатна, яка принесе здоров'я і багатство. Не пропустіть День вишиванки в Україні 2016 і порадуйте себе і оточуючих красивим елементом національного костюма.

Джерело: ukr.media