Дата: 14.11.2016 09:34

02 листопада 2016 року набрав чинності Закон України від 06.10.2016 № 1666-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» (далі — Закон).

Цим Законом змінено вимоги щодо документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичних осіб-підприємців, визначено можливість одержання за бажанням заявника витягу (виписки) про державну реєстрацію у паперовій формі, які надаються з проставлянням підпису та печатки державного реєстратора, а також змінено принцип «екстериторіальності» при проведенні нотаріальних дій щодо речових прав на нерухоме майно та бізнесу.

Також, слід зазначити, що вищезазначеним Законом було оновлено статтю 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» , якою визначена плата за проведення державної реєстрації прав, внесення змін до записів Державного реєстру прав та надання інформації з Державного реєстру прав. Частиною 1 даної статті визначені ставки адміністративного збору за державну реєстрацію прав. Також встановлено, що адміністративний збір справляється у відповідному розрахунку від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації прав, та округлюється до найближчих десяти гривень та найближчої гривні при отриманні інформації з Державного реєстру прав.

Слід нагадати, що станом на 1 січня календарного року (01 січня 2016 року) розмір мінімальної заробітної плати відповідно до Закону України «Про державний бюджет» становить 1378 грн. у місячному розмірі. Беручи до уваги розмір мінімальної заробітної плати, доводимо до Вашого відома розміри плати за проведення державної реєстрації прав, внесення змін до записів Державного реєстру прав та надання інформації з Державного реєстру прав:

Розмір мінімальної заробітної плати                   (на 01 січня 2016 року – 1378,00 грн)

Плата,

грн.

За державну реєстрацію права власності

0,1 розміру мінімальної заробітної плати

140

за державну реєстрацію права власності, проведену у строки менші, ніж передбачені статтею 19 Закону, справляється адміністративний збір у такому розмірі:

а) у строк два робочі дні;

1 мінімальна заробітна плата

1380,00

б) у строк один робочий день;

2 мінімальні заробітні плати

2760,00

в) у строк 2 години;

5 мінімальних заробітних плат

6890,00

За державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки)

0,05 мінімальної заробітної плати

70,00

за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки), проведену у строки менші, ніж передбачені статтею 19 Закону, справляється адміністративний збір у такому розмірі:

а) у строк два робочі дні;

0,5 мінімальної заробітної плати

690,00

б) у строк один робочий день;

1 мінімальна заробітна плата

1380,00

в) у строк 2 години;

2,5 мінімальної заробітної плати