Міжнародний день лікаря

Дата: 03.10.2016 09:39

Професія лікаря відноситься до однієї з найдавніших. Першою професійною клятвою лікаря стала клятва Гіппократа.

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я в перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу.

У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів - Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників - Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.

Організація є незалежною, що фінансується головним чином за рахунок суспільних пожертвувань з країн, де знаходяться її представництва. MSF, діючи під егідою ООН, надає допомогу жертвам природних катастроф, збройних конфліктів, епідемій, соціальної маргіналізації більш ніж у 80 країнах світу, допомагає усім незалежно від політичної, релігійної або етнічної приналежності.

Щорічно близько 700 медичних працівників MSF працюють у гарячих точках світу.

В 2016 році Міжнародний день лікаря припадає на 3 жовтня.

Джерело: Ділова Мова