Документи, які необхідні для оформлення опіки (піклування) над малолітніми (неповнолітніми) дітьми

Дата: 30.06.2016 09:44

п. 40 Постанови № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язано їі з захистом прав дитини» від 24.09.2008 року?

Особа, яка виявила бажання взяти на виховання в сім?ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання?

1. заяву (від подружжя приймається спільна заява, підписана обома подружжями);
  2. довідку про доходи за останні шість місяців або копію декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку;
  3. документи, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  4. копію свідоцтва про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі);
  5. довідку про проходження курсу навчання з виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і рекомендацію центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо включення кандидатів до єдиного банку даних;
  6. копію паспорта;
  7. висновок про стан здоров’я кожного заявника та дітей складений за формою;
  8. довідку від нарколога та психіатра для осіб, які проживають разом із заявниками;
  9. довідку про наявність чи відсутність судимості;
  10. письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, що проживають разом з особою, яка бажає взяти дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, під опіку, піклування, утворити прийомну сім?ю або на власній житловій площі – дитячий будинок сімейного типу, засвідчену нотаріально або написану власноруч в присутності посадової особи, яка здійснює прийом документів, про що робиться позначка на заяві із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, підпису посадової особи та дати.

Строк дії документів, зазначених у цьому пункті, становить дванадцять місяців з дати видачі.