Інклюзивна освіта - вимога сьогодення

Дата: 07.11.2016 09:54

Однією з форм навчання дітей з особливими освітніми потребами є визнана в багатьох країнах світу інклюзивна форма навчання. Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що базується на принципі забезпечення основного права дитини на освіту та права навчатися за місцем проживання в умовах загальноосвітнього закладу. Для забезпечення рівних можливостей доступу до якісної освіти  навчальні заклади  адаптують програми і плани, форми і методи навчання та ресурси до індивідуальних потреб дітей з особливими освітніми потребами.

В загальноосвітніх навчальних закладах  Білозірської ОТГ навчаються 11 дітей з особливими освітніми потребами. Педагоги одночасно навчають здорових дітей і дітей з обмеженими можливостями. Зроблено це спеціально, щоб не відривати їх від суспільства. Тим самим вчителі готують «особливих» дітей до реального життя. Таким способом діти швидше розвиваються.

На базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбулася нарада для методистів та спеціалістів органів управління освітою з охорони дитинства та відповідальних за організацію інклюзивного  навчання „Підсумки проведення громадського огляду. Інклюзивна освіта - вимога сьогодення“. З підсумками громадського огляду виступила Донець В.О. З роботою ПМПК (психолого-медико-педагогічна консультація) щодо сприяння впровадженню інклюзивного навчання виступила С.В.Скляр, завідувач обласного ПМПК. Про особливості інклюзивної освіти розповіла Литвин І.М.,методист Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників . Своїм досвідом роботи поділилася Алєксєєнко Ю.О., завідувач Уманським ПМПК. На нараді була присутня спеціаліст відділу освіти Білозірської сільської ради Бас Л.І.