День народження Національної спілки художників України

Дата: 25.10.2016 09:56

Національна спілка художників України являє собою всеукраїнську творчу державну організацію, що об’єднує професійних художників і мистецтвознавців, а також відомі центри художніх промислів України. Вона була заснована 25-го жовтня 1938-го року як республіканське відділення Спілки Художників СРСР і носила назву «Союз радянських художників України». Її створенню передувала п’ятирічна підготовча робота спеціального організаційного комітету, який був заснований в 1933-му році в Харкові - тодішній столиці Української РСР.

Основні завдання НСХУ - відродження та розвиток усіх видів українського мистецтва як невід’ємної складової частини світової культури, консолідація творчих сил країни, забезпечення свободи художньої творчості, проведення конференцій, загальнонаціональних, персональних, інноваційних виставок, сприяння професійному зростанню членів організації, соціальний захист її учасників.

Джерело: Ділова Мова