Формування інноваційної освітньої культури

Дата: 14.11.2016 09:58

У наш час вимоги, які ставляться до будь-якої форми суспільної діяльності, незмінно пов’язують з культурою, тому що її високий рівень - необхідна умова ефективності будь-якої праці, а тим більш педагогічної.

Перед сучасною школою постає проблема формування вчителя-інноватора як носія інноваційної культури.         Вчитель сьогодні повинен бути сучасним, а, отже, володіти новітніми технологіями.

Інновації в освіті - внесення нового, зміна, удосконалення й поліпшення існуючого.

9-11 листопада   в КНЗ « Черкаський обласний інститут  післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбулася методична сесія для завідувачів методичних служб області з питання «Організаційно-методичні умови формування інноваційної культури педагогічних працівників як фактор підвищення якості освіти».

Проведення заходу  зумовлене   появою нових документів про реформування освіти і проблемами, що виникли у зв’язку із цим. Завдання методичних служб області в умовах реалізації Концепції нової української школи окреслила ректор обласного інституту, кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти Наталія Чепурна.

Серед важливих питань освіти є:

• Створення об’єднаних територіальних громад.
  • Матеріально-технічне обладнання шкіл.
  • Кабінети, які не відповідають
  • сучасній системі освіти.
  • Забезпечення здоров’я школярів.
  • Компетентністний підхід до навчання.

На всі ці виклики освіти повинна реагувати методична служба області, вона повинна стати «мозковим центром», -  як зазначила в своїй доповіді  ректор обласного інституту, кандидат педагогічних наук Наталія Чепурна.

Під час проведення методичної сесії відбулися   майстер-класи з  таких тем як  «Урок як основна форма прояву професійної компетентності сучасного педагога». «Розвиток інформаційно-комунікаційної культури вчителя через формування інноваційного простору навчального закладу»;презентація «Патріотично спрямована діяльність Ліги старшокласників»; тренінг «Причини деструктивного спілкування. Технологія управління конфліктами і робота з запереченнями.»; психологічний практикум«Розвиток інноваційних властивостей особистості педагога».

Відбувся круглий стіл з теми «Діяльність методичних кабінетів (центрів), методичних служб ОТГ». Обговорення обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини» на період до 2020 року».

У зв’язку з відзначенням у 2018 році 100-річчя із дня народження В.О.Сухомлинського  учасники заходу 10 листопада відвідали  Павлиську загальноосвітню школу І-ІІІступенів - ліцей імені В.О.Сухомлинського» Онуфріївської районної ради Кіровоградської області.

На  методичній сесії була присутня спеціаліст відділу освіти Білозірської сільської ради Бас Л.І.