Люди з особливими потребами — це ресурс, а не тягар

Дата: 05.12.2016 10:05

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Не дивно, що в давні часи і навіть аж до сучасної історії у людей, яких ми зараз відносимо до категорії - інвалід, було дуже мало шансів на виживання взагалі. Це страшна правда - завжди і у всі часи турбота про інвалідів в основному трималася на щирій добрій волі окремих людей. Які шанси сучасних інвалідів на благополучне виживання без сторонньої допомоги зараз? Шанси не змінилися, їх просто немає.

Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто давно усвідомили що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються як можуть зі всіх своїх сил. Так сталося, адже на їх місці могла би опинитися будь-яка інша людина. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне - можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам. Ми всі рівні перед Богом.

2 грудня у Департаменті соціального захисту населення обласної державної адміністрації відбулися заходи з нагоди Міжнародного дня інвалідів, котрий відзначають  в усьому світі.

В програмі заходів відбулася зустріч з представниками громадських організацій, які опікуються потребами людей з особливими потребами, інтернатних та реабілітаційних закладів системи соціального захисту населення, територіальних центрів соціального обслуговування, керівництва області.

Нині на Черкащині проживає близько ста тисяч інвалідів. Однак, не зважаючи на проблеми, вони живуть, працюють і творять.

Виставка робіт людей з особливими потребами, організована інтернатними установами області та громадськими організаціями зачарувала всіх присутніх. Були представлені роботи людей різних груп інвалідності. Вражали своєю неповторністю українські рушники, серветки, вироби з дерева, глини, бісеру, в’язані іграшки, картини тощо. Дивлячись на ці роботи, розумієш великі можливості людини, спостерігаєш за щоденною величезною працею людини над собою,  незламну віру в свої сили.