9 грудня Міжнародний день боротьби з корупцією

Дата: 09.12.2017 10:06

Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається в п’ятницю. Нижче наводиться довідкова інформація. Міжнародний день боротьби з корупцією (International Anti-Corruption Day) відзначається щорічно 9 грудня по ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

У цей день, 9 грудня 2003 року, в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції (прийнята Генеральною асамблеєю ООН 31 жовтня 2003 року). Цей міжнародний договір передбачає заходи щодо попередження корупції, покарання винних, а також механізми міжнародного співробітництва в боротьбі з нею.

Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем. Конвенція набула чинності в грудні 2005 року. В даний час її учасниками є 180 державю

Корупція є складним соціальним, політичним і економічним явищем, яке, в тій чи іншій мірі, зачіпає всі країни. Вона руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державні устої. Корупція вражає основу демократичних інститутів через спотворення виборчих процесів, перекручення принципу верховенства закону і створення бюрократичних бар’єрів, єдиний сенс яких — вимагання хабарів.

Корупція має багато різновидів: хабарництво, незаконне привласнення товарів і послуг, призначених для суспільного споживання, кумівство (коли при прийомі на роботу перевага віддається членам сім’ї), надання впливу при виробленні законів і правил з метою отримання особистої вигоди. Жодна держава не є вільним від деякого рівня корупції. Міжнародне співтовариство і широка громадськість у всіх країнах постійно вимагають від публічних посадових осіб більшої відкритості і підзвітності.

Згідно з оцінками Світового банку, щорічно в світі марнотратно витрачається один трильйон доларів. У січні 2016 року Міжнародний рух по протидії корупції Transparency International опублікувало двадцять перше Індекс сприйняття корупції (ІСК).

У ньому країни світу ранжуються за шкалою від 0 до 100 балів, де нуль позначає найвищий рівень сприйняття корупції, а сто — найнижчий. Очолює рейтинг Данія — 91 бал, на другому і третьому місцях — Фінляндія і Швеція. Замикають список вже четвертий рік поспіль КНДР і Сомалі з вісьмома балами — укладачі рейтингу підрахували, що в цих країнах максимальний рівень корумпованості серед досліджених країн.

9 грудня в багатьох країнах світу проходять демонстрації, зустрічі, конференції, семінари та інші заходи, приурочені до Міжнародного дня боротьби з корупцією.

Джерело:ukrpress.info?