За що можуть забрати субсидію в 2017-му: українців чекає новий закон і перерахунок "знижки"

Дата: 30.01.2017 10:06

Масштабна перевірка одержувачів соцвиплат почалася ще в минулому році, в 2017-му Мінфін готує новий закон про верифікації

Більшість українських сімей вже оформили субсидію на комунальні послуги. У цьому році держава витратить на компенсацію "знижки" близько 51 мільярда гривень. Приблизно п'ять мільярдів заощадять завдяки підвищенню мінімалки в два рази, ще частина суми вдасться зберегти завдяки верифікації.

На початку минулого року Міністерство фінансів запустила масштабну верифікацію. Під перевірку потрапили 25 мільйонів українців - всі, хто отримує гроші від держави (в тому числі пенсіонери і субсидіанти). У 2017-му верифікація повинна вийти на новий рівень - Мінфін розробляє спеціальний законопроект.

Найбільше порушників виявили серед одержувачів субсидії. Згідно з постановою Кабміну, субсидію не можуть отримувати українці, які протягом року зробили покупку як мінімум на 50 тисяч гривень. З реєстрів Мінфін отримує інформацію про покупців землі і нерухомості, а після зіставляє її зі списком субсидіантів. Таким чином виявили понад 100 тисяч "порушників".

Розмір субсидії в першу чергу залежить від сукупного доходу сім'ї. При цьому, за різними оцінками, до 40% українців отримують частину зарплати "в конверті". Мінфін все ще розробляє механізм, який дозволить визначити реальний дохід субсидіантів.

Завдяки збільшенню мінімальної зарплати з 1600 до 3200 гривень з першого січня на субсидії, підрахували чиновники, вдасться заощадити близько п'яти мільярдів гривень. Правда, перерахують "знижки" тільки в кінці опалювального сезону - після квітня 2017 року.

Скільки українців ризикують залишитися без субсидії?

За підрахунками Мінсоцполітики, в цьому році субсидії отримають 9 з 15 мільйонів українських сімей. Вже зараз за підсумками верифікації сім тисяч сімей залишилися без субсидій (держава заощадила майже 15 мільйонів гривень). Всього в "чорний список" Мінфіну потрапили 185 тисяч одержувачів субсидій, зараз інформація по ним перевіряється органами соціального захисту.

Залишити без субсидії можуть з двох причин:

• Субсидіант приховує частину доходу
  • Субсидіант зробив покупку на суму від 50 тисяч протягом 12 місяців з моменту отримання "знижки"

Без допомоги також можуть залишитися ті українці, чий дохід за минулий рік істотно виріс.

Джерело: segodnya.ua