Завдання в реформуванні сільської медицини

Дата: 12.09.2017 10:07

11 вересня 2017 року у приміщенні Київського національного університету ім. Богомольця відбулась нарада з питань якісної медицини на первинному рівні. Головував і вів нараду Петро Порошенко, Президент України. Представництво було потужне: від народних депутатів України, викладацько-професорського складу медичних закладів до начальників Управлінь охорони здоров’я обласного рівня, голів об’єднаних територіальних громад та головних лікарів. Від Білозірської ОТГ брала участь у нараді Грищенко І.А., заступник сільського голови з питань освіти та охорони здоров’я.

У європейських країнах співвідношення звернень пацієнтів на первинний та інші рівні медицини – у пропорції 80% на 20%. В Україні все навпаки: лише 30% громадян звертається на первинний рівень, а 70% шукають допомоги на інших рівнях. Тому підвищення якості первинної медичної послуги у сільській місцевості має величезний запит у суспільстві.  «Ми не можемо далі затягувати ситуацію з медичною реформою. Це також є питанням національної безпеки держави. Значна частина українського народу просто позбавлена права на отримання якісних медичних послуг через те, що законсервована абсолютно не ефективна радянська система», -підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, що Урядом був розроблений проект медичної реформи. При цьому, він зауважив, що якщо у професійному середовищі є якісь зауваження до цього проекту, чи то є певні недоліки у цьому проекті, для цього існує процедура обговорення, щоб такі недоліки усунути.

Президент також зазначив, що за його рішенням питання медичної реформи було винесене на засідання Національної ради реформ. У парламенті проект доопрацьовувався разом з представниками Уряду, профільного комітету, громадських організацій і були внесені суттєві поправки.

«Національна рада реформ схвалила проект і хотів би звернутися з проханням до наших народних депутатів, при чому не обов’язково з коаліції, для того, щоб ми доклали максимум зусиль, не затягували з прийняттям медичної реформи», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави зауважив, що критика, зауваження та пропозиції до проекту можуть висловлюватись і будуть максимально враховані. «Але заморозити статус-кво – це найгірше з будь-яких можливих рішень», - переконаний він.

Президент також зазначив, що значною, важливою складовою частиною медичної реформи є покращення ситуації з рівнем забезпечення медичними послугами на селі.

Джерело: Прес-служба  Президента України