На підвищення зарплат працівникам бюджетної сфери додатково виділено 28 млрд грн

Дата: 26.12.2016 10:07

У Державному бюджеті України на 2017 рік на підвищення заробітних плат вчителям, лікарям, працівникам  соціальної сфери, культури, спорту тощо додатково виділено 28 мільярдів гривень. Про це на засідання Ради у справах осіб з інвалідністю повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

На сьогодні, за словами Павла Розенка, понад 28% родин, де один з членів родини працює, знаходяться за межею бідності. «Це – неприпустимо! І Уряд спокійно за цією ситуацією спостерігати не буде. Підвищення з 1 січня мінімальної заробітної плати до 3200 гривень і виділення додаткових 28 млрд грн на підвищення зарплат вчителям, лікарям, працівникам  соцсфери, культури, спорту тощо – це якраз крок до подолання бідності серед працюючих громадян», – наголосив  він.

Павло Розенко також підкреслив, що підвищення мінімальної заробітної плати посилить і соціальний захист працюючих осіб з інвалідністю. «Ми всі розуміємо, що підприємства часто використовують працю людей з інвалідністю і при цьому платять їм мінімальну заробітну плату. З 1 січня 2017 року ця зарплата не може бути меншою за 3200 грн», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Він також висловив переконання, що зростання розміру мінімальної заробітної плати сприятиме детінізації економіки. «Ми повинні зрозуміти, що податки мають сплачувати всі. Не може такого бути, коли 50% працюючих не платять податків, або платять їх не в повному обсязі», – зауважив Павло Розенко, додавши, що підвищення легальної зарплати та детінізація економіки дадуть додатковий ресурс, який буде використаний, насамперед, для підвищення пенсій.

Джерело: Черкаська ОДА