Віднині почала діяти єдина ціна на газ для населення і промисловості

Дата: 04.05.2016 10:14

Уряд України з 1 травня встановив єдину ціну на газ для населення і промисловості – 6,88 гривні за кубічний метр, яка дорівнює закупівельній вартості імпортованого в країну природного газу.

Таке рішення, нагадаємо, Кабінет міністрів України прийняв на засіданні 27 квітня.

До травня населення оплачувало газ за різними тарифами в залежності від спожитого обсягу і сезону – 3 600 тис. грн/тис. куб. м в опалювальний сезон (за таким тарифом надавалася лише 1200 кубометрів) і 7 тис. 188 грн/тис. куб. м.

Новий тариф включає в себе ціну на імпортований газ з урахуванням входження в газотранспортну систему та його доставки до західного кордону (4 942 тис. грн/тис. куб. м), ПДВ (1 146,5 тис. грн/тис. куб. м), тариф на транспортування територією України (219 грн/тис. куб. м), тариф на його розподіл (513,7 грн/тис. куб. м) і націнку облгазів (57,4 грн/тис. куб. м).

Нагадаємо, що ціна на газ зросла також і для підприємств теплокомуненерго, що призвело до зростання вартості опалення.