Лісівники області спростовують безпідставні звинувачення щодо масового вирубування лісів

Дата: 24.03.2016 10:17

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства заявляє про те, що в публікації "Влада бездіє: на Черкащині масово вирубують ліси", що розміщена 22.03.2016 року в інтернет-виданні "Вікка", голослівно та неповно описано стан справ щодо незаконної вирубки в лісах області.

Так зване журналістське розслідування Галини Кобзар не підтверджене конкретними фактами та наносить моральну шкоду колективу лісового господарства Черкащини», говорять в управлінні.

"Темпи вирубки зростають в геометричній прогресії. Щоб відновити зелені насадження Черкащини, знадобиться 50-60 років", – йдеться в публікації. - Де можна подивитися дані цієї геометричної прогресії? Про яке відновлення зелених насаджень йдеться? – апелюють лісівники та зауважують, що підпорядкованими підприємствами Черкаського ОУЛМГ стовідсотково і вчасно заліснюються всі зруби. Загалом лісокористування в області характеризується як невиснажливе.

Фахівці також нагадують, що в підпорядкуванні Черкаського облуправління, перебуває 81% лісів області. Є також комунальні лісогосподарські підприємства, які підпорядковані районним радам, та Військове лісництво Міністерства оборони України. Більше 30 тис. га лісів знаходяться на землях запасу. Велику площу займають лісосмуги, які наразі не закріплені за жодним лісокористувачем. «Оскільки не наведено ніяких цифр, крім даних по Черкаському ОУЛМГ, логічно, що стан справ з приводу незаконних рубок у статті описано неповно та однобоко. А це тягне за собою несправедливі, на нашу думку, роздуми громадських активістів у матеріалі», - зауважують в управлінні.

Лісівники підтверджують, що обсяг виявлених незаконних рубок за 2015 рік по Черкаському ОУЛМГ становить 188 кубометрів деревини (95 випадків). На сьогодні частина штрафів сплачена, по багатьох фактах відкрито кримінальні провадження, справи розглядаються в судах, частина справ знаходяться у виконавчій службі. Всі штрафи сплачуються до місцевих бюджетів, а не лісівникам, як йдеться у журналістському розслідуванні.

Журналіст апелює даними Черкаського ОУЛМГ, проте коментарі громадських активістів наводить з приводу частини фактів, які не входять до компетенції облуправління – з приводу вирубки дерев у місті Черкаси, ситуації, що склалася в лісах, підпорядкованих Міноборони.

В облуправлінні відзначають, що за останні 60 років зусиллями лісівників площа лісів області збільшилася майже на 63 тис. га, а лісистість – на 3%. В цьому році лісовідновлення буде проведено на загальній площі в 1600 гектарів. Зараз триває робота над можливістю використання під заліснення земель, непридатних для сільськогосподарського виробництва, що дасть змогу досягнути оптимальної лісистості Черкащини. Також зауважують, що не варто поспішати з висновками відносно стану лісів з висоти пташиного польоту, бо справді, на частині ділянок можна нічого не побачити, оскільки молоді лісові культури не проглядаються з висоти. Проте, щоб пересвідчитися в тому, що всі зруби заліснюються у встановлені терміни, можна просто відвідати ті ділянки, які цікавлять.

Докладніше на сайті «Ліси Черкащини».