День мови ЗОШ І-ІІ ст.№2

Дата: 22.11.2016 08:45

Мальовнича  ЗЕМЛЯ  Україна! Тут жили наші предки, живуть наші батьки, живемо і ми: захоплюючись красою своєї природи, вслуховуючись в чарівні мелодії наших пісень, вбираючи в себе ніжні звуки рідної мови. Із сивої давнини століть бере початок наша прекрасна, мелодійна українська мова. Кожен народ цінує свою мову, бо без неї не може існувати народ та  його культура.

9 листопада в Білозірській ЗОШ І-ІІ №2 відбулося урочисте відкриття І етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика. На урочистій лінійці учні 8 і 9 класів розповіли про те, що треба глибоко вивчати й шанувати рідну мову, спілкуватися нею, бережливо ставитися до культурної спадщини українців. Учениця 9 класу Шалько В. нагадала присутнім, що  6 листопада 1997 року указом Президента України встановлено День української писемності та мови, який відзначають щороку 9 листопада, коли вшановується  пам'ять Нестора  Літописця.  А  Демиденко А. познайомила з цікавими фактами про українську мову. Наприклад, що найбільшу кількість синонімів має слово «бити», згідно з «Коротким словником синонімів української мови» їх нараховується 45.

Або,  найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Цікаві гуморески про мову розповіли Чекаленко О., Загорій Д., Власевич Д.  На завершення прозвучала прекрасна пісня про українську мову у виконанні учениці 1 класу Мазовецької Ю..