У Черкасах презентували нову грошову купюру

Дата: 13.04.2016 10:34

Оновлену купюру номіналом у 500 гривень презентували сьогодні в управлінні Нацбанку в Черкаській області. Від своєї попередниці нова п’ятисотка відрізняється суттєвим рівнем захисту.

У Нацбанку наголошують, що українці можуть спокійно користуватися як новою купюрою, так і старою.

– Немає потреби обмінювати купюри на нові, – запевняє начальник управління НБУ в Черкаській області Сергій Забудський. – Вилучення старих банкнот буде відбуватися поступовою по мірі їх зношеності та пошкодженості. За статистикою, купюри в обігу перебувають близько семи років.

Нова п’ятисотка надрукована на тонованому папері із бежевим відтінком. Її розмір – 75 на 154 мм. Як зазначає, Сергій Забудський оновлена банкнота, має водяні знаки – портретне зображення Григорія Сковороди та цифрове позначення. Також присутній елемент SPARK – оптично-змінне зображення розгорнутої книги, при зміні кута нахилу цей елемент змінює колір. Нове явище – це віконно-захисна стрічка з кінематичним зображенням.  «Прикрасили» новенькі гроші ще й протикопіювальною сіткою, яка, як кажуть у Нацбанку, захистить купюру від копіювання. Це одні з головних елементів нової купюри.

– Банкноти потрібно постійно оновлювати та посилювати їхню систему захисту, щоб не було можливості підроблювати банкноти, – говорить Сергій Забудський.  – До речі, в Україні найчастіше підробляють купюри номіналом 500, 200, 100 та 50 гривень. Але порівняно з Європою у нас рівень підробки низький, це свідчить про те, що наша система захисту в принципі досконала.

Станом на 1 квітня банкнот номіналом 500 гривень в обігу перебувало 247 мільйонів.