Із настанням тепла на Черкащині активізувалися кліщі

Дата: 10.05.2016 10:44

Столичні лікарі цієї весни зафіксували аномальну активність кліщів: випадків зараження у Києві побільшало у 2,5 рази, у порівнянні з минулим роком. Тим часом у Черкасах люди теж вже почали звертатися до лікарень з укусами цих комах.

Як розповів сайту vikka.ua  головний лікар третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги Олександр Федорук, на травень припадає період активізації кліщів, тому зараз містянам потрібно бути особливо пильними. Лікар радить черкащанам під час перебування у лісі оглядати шкіру, один одного та надавати перевагу одягу, що ретельно закриває тіло від проникнення комах. Також лікар повідомив, що наразі щеплень від інфекцій, які переносять кліщі, немає.

За словами в.о. директора КНП “Черкаська міська інфекційна лікарня” ЧМР Людмили Назарової, до лікарні з укусами кліщів станом на 4 травня вже звернулося 5 дітей та 11 дорослих.

“Зараз тільки починається сезон, коли кліщі найбільш небезпечні для людей. Швидше за все, черкащани почнуть активніше звертатися після травневих свят, коли повернуться з відпочинку до міста”, – зазначає вона.

Лікар пояснила, що місцеві кліщі небезпечні через кліщовий бореліоз. У запущеному стані ця хвороба може призвести до летального випадку. Кліщів, що переносять енцефаліт, у Черкасах останнім часом не спостерігалося.

“Людині, яку вкусив кліщ, потрібно звернутися  до травмпункту, де цього кліща повністю дістануть. Потім слід проконсультуватися у терапевта або інфекціоніста, здати аналізи, які призначить фахівець. Після укусу людина має пройти профілактичне лікування. А у разі виявлення інфекції призначаються антибіотики. Такий курс триває 21-28 днів”, – зазначила Людмила Назарова.

“Через 3-52 дні може з’явитися рожева пляма на місці укусу, яка буде збільшуватися у розмірі. Потім, через 6-12 місяців, якщо не лікуватись, можуть масово з’явитися червоні плями на шкірі, а також артрит, головний біль, погіршення пам’яті, захворювання серця. Це все ознаки захворювання  кліщовим бореліозом”, – повідомила лікар.

Крім того, черкаські медики зазначили, що кліщовий бореліоз не передається від людини до людини. Тож хвороба небезпечна лише для тих, хто вже інфікований, а не для їх оточення.

Як правило, кліщі частіше водяться у листяних лісах, до яких належать і дубові гаї. Але при цьому свою здобич вичікують не на деревах, а в траві або на низьких кущах (зокрема і в міських дворах), на висоті приблизно 40-60 см. При цьому частіше – у витоптаних стежках.

Перш ніж укусити жертву, кліщ шукає м’яке місце. Тому в лісі або парку краще оглядати себе і попутників кожні 15-20 хвилин. Після того, як прийшли додому, теж потрібно обов’язково оглянути себе, а також свій одяг та сумки.

Джерело: Про все