На Черкащині відбувся чемпіонат області з бойового гопака

Дата: 25.03.2016 10:45

Цими вихідними на базі Центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді пройшов відкритий чемпіонат Черкаської області з бойового гопака «Весна 2016». У ньому взяли участь понад 40 активних «бійців», серед яких представники спортивних козацьких осередків Одеси та Кременчука.

Змагання, згідно з визначеними Міжнародною федерацією бойового гопака правилами, пройшли в таких дисциплінах: здача техніки «Жовтяк», однотан, тан-двобій, забава. У відкритті заходу взяв участь Крайовий хорунжий ЧКТ УК Юрій Присяжнюк, який висловив упевненість, що сучасний український козацький рух різний за формами організації й видами діяльності, проте він дедалі більше засвідчує найвищу духовну й національну єдність українства, яке в козацтві представлене практично всіма поколіннями.

Нагадаємо, бойовий гопак – це українське бойове мистецтво, відтворене на основі елементів традиційного козацького бою. Аби відродити традиції козацького двобою бойового гопака знадобилось більше тридцяти років кропіткої роботи, а також власного досвіду дослідника бойових мистецтв, львів’янина Володимира Пилата.

За інформацією Черкаського крайового товариства Українського козацтва