В рамках конференції

Дата: 18.11.2016 10:45

В рамках конференції «Україна на шляху децентралізації освіти», яку проводило Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» 16 листопада 2016 року відбулася стратегічна сесія «Єдиний освітньо-культурний простір в об’єднаних громадах. Нові підходи та практики через діалог». Черкаську область представляла Грищенко І.А., заступник сільського голови з питань освіти та охорони здоров’я Білозірської сільської ради. У ході роботи відбувалися зустрічі з представниками профільних Міністерств. Цікаві діалоги проведені з Юрієм Ганущаком, Директором Інституту розвитку територій, стосовно державного та самоврядного компоненту у формуванні єдиного освітньо-культурного простору, Оленою Сас, експертом з питань децентралізації, стосовно універсального освітнього простору в спроможній громаді, застосування ефективних моделей інтегральної освіти в Європі.

Пізнавальною була практична частина заходу, де, працюючи в групах, створювали стратегічне планування розвитку єдиних освітньо-культурно-спортивних просторів на прикладі конкретних ОТГ. Змістовною була презентація Ірини Грекової, начальника відділу освіти, про освітній округ Солонянської ОТГ Дніпропетровської області та презентація Яворського Михайла, начальника відділу освіти, молоді та спорту, культури, туризму та зовнішніх зв’язків  Печеніженської ОТГ Івано-Франківської області.

Ці заходи дають позитивний результат у плані спілкування, знайомства з цікавими людьми, отримання кращого досвіду роботи з даного питання в окремих громадах України.