Пілотний проект реєстрації шлюбів протягом доби

Дата: 20.07.2016 10:47

Кабінет Міністрів України схвалив впровадження пілотного проекту в деяких населених пунктах по реєстрації шлюбу протягом однієї доби.

Пілотний проект буде проводитись в Маріуполі і Сєверодонецьку, в Херсоні для українських громадян з Криму, які б могли протягом доби виїхати, отримати українське свідоцтво про шлюб і повернутися. Також  в пілотний проект включені Київ, Одеса і Львів.

Пілотний проект, надасть можливість українським громадянам протягом доби зареєструвати шлюб без бюрократії, черг та будь-яких радянських пережитків, зокрема, 30 днів очікувань на реєстрацію шлюбу.

Міністр юстиції П. Петренко зазначив, що в Маріуполі і Сєвєродонецьку цей проект буде реалізовуватися для того, щоб переселенці з окупованих територій могли протягом доби отримати легальні українські документи, а також, щоб українські військовослужбовці могли швидко вступити в шлюб за місцем дислокації їхніх частин і з'єднань,

У Херсоні цей пілотний проект буде реалізований для того, щоб спростити проходження відповідних процедур і отримання документів для українських громадян із окупованого Криму. Київ, Одеса і Львів обрані як великі туристичні міста, де багато людей можуть захотіти скористатися цією послугою.

Запропоноване нововведення прибере необхідність кілька разів звертатися до відділів ДРАЦСів, які взагалі з часом планується скасувати, організовувати урочисту частину реєстрації шлюбу будуть місцеві органи влади, їхні комунальні підприємства, або держпідприємства, що працюють з ними. Кошти за послуги надходитимуть до місцевих бюджетів.

Крім того, за словами П. Петренка, Мін'юст з наступного року планує передати функцію реєстрації актів цивільного стану місцевим органам влади і в рамках цього проекту хоче подивитися, як вони справлятимуться з цією роботою.