Білозірська громада

Черкаська область, Черкаський район

Навчальний тренінг з прав людини та методики викладання прав людини в загальноосвітніх навчальних закладах

Дата: 24.07.2017 11:06
Кількість переглядів: 252

18-19 липня 2017 року за сприяння Міністерства освіти і науки України,  комунального навчального закладу  «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» та за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні у місті Черкаси відбувся навчальний тренінг з  прав людини та методики викладання прав людини в загальноосвітніх навчальних закладах.

До участі  в  заході було запрошено вчителів правознавства загальноосвітніх навчальних закладів Черкащини. Білозірську ОТГ представляла Віра Григорівна Жукова, вчитель історії та правознавства Опорного навчального закладу «Білозірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»

Учасників  навчального тренінгу привітали  Оксана Сімушіна, заступник начальника Управління освіти та науки Черкаської ОДА,  Наталія Чепурна, ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», Наталія Степанова, методист історії та правознавства КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», Раїса Євтушенко, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Наталія Беца, менеджер проектів у сфері верховенства права і прав людини, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Аксана  Філіпішина, Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Протягом двох днів учасники тренінгу навчалися, обмінювалися досвідом, виконували різноманітні практичні завдання, розвивали навички викладання прав людини у загальноосвітніх навчальних закладах. В процесі навчання вчителі мали змогу поглибити свої знання з прав людини, інструментів і механізмів їхнього захисту, принципів і цінностей освіти з прав людини, що є актуальним для викладання шкільних предметів  у рамках виконання концепції «Нова українська школа». Цікавим елементом тренінгу був обмін досвідом, кращими практиками та формами роботи  щодо освіти у сфері прав людини.

Навчання  проводили досвідчені тренери та експерти Сергій Терно, керівник сектору лабораторії модерної історії України та інноваційних  освітніх технологій Запорізького університету, Олена Черних, координатор Національного комітету, експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Євгеній Перепьолкін, вчитель правознавства, заступник директора з наукової роботи КЗ «Полтавська гімназія № 6 Полтавської міської ради Полтавської області.

 На допомогу  педагогам у організації навчально-виховної роботи з означених питань  було надано  навально-методичну літературу, а саме:

  1. Шкільний календар  прав людини: посібник для педагогічних працівників навчальних закладів.
  2. Освіта в сфері прав людини в Інтернеті.
  3. Конвенція ООН про права дитини.
  4. Керівні принципи освіти в галузі прав людини: посібник для системи середньої освіти.
  5. «Тренінг з прав людини та методики викладання прав людини в загальноосвітніх навчальних закладах»: посібник для педагогічних працівників навчальних закладів.
  6. Буклет «Як захисти  права дитини?»

У підсумку 32 вчителі – учасники тренінгу отримали сертифікати про  навчання з прав людини та методики викладання прав людини.

Віра Григорівна Жукова,

вчитель правознавства

Опорного НЗ «Білозірська ЗОШ І-ІІІст.»

  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь