Найбільше лісів в області посадять у Черкаському лісгоспі

Дата: 14.03.2016 11:06

365 га лісових насаджень створять цього року черкаські лісівники. Щоб забезпечити такий великий об’єм посадок, лісництва виростили на власних розсадниках понад 3 мільйони саджанців хвойних і листяних порід. Найбільшу кількість посад матеріалу традиційно забезпечує Руськополянське лісництво.

«Зараз на території Черкаського лісгоспу триває інтенсивне всихання насаджень. Тому ми намагаємося максимально заліснити площі, що вийшли з головного користування та суцільних санітарних рубок», – розповів головний лісничий ДП «Черкаське лісове господарство» В’ячеслав Шако.

На двох третинах площ лісівники провели підготовку ґрунту ще восени. Тож простір для роботи уже є. На площах провели боронування і глибоке рихлення з одночасним внесенням аміачної селітри. Вона не лише підживлює щойно насаджений ліс, але й відлякує личинку хруща – найнебезпечнішого шкідника. Підготовку решти площ розпочнуть уже найближчим часом.

Щоб забезпечити рослинки вологою і захистити від несприятливого впливу, черкаські лісівники успішно застосовують гель «Максимарин» для обробки кореневої системи. Цього року його закупили близько 7 тонн, щоб забезпечити такі обсяги посадки.

І хоч на дворі ще доволі прохолодно, для лісівників уже розпочалася спекотна пора весняної лісокультурної кампанії. Найняті бригади працюють щоденно без вихідних, щоб устигнути дуже швидко, доки сприяє погода, посадити ліси.

«Найважливіше для лісівника – встигнути посадити, доки ще не пішла волога. У нас переважно піщані грунти, вони швидко сохнуть, томи ми починаємо посадку дуже рано і намагаємося завершити якнайшвидше. Тоді збільшується приживлюваність і якість насаджень. А це для лісівника найважливіший показник роботи», – говорить директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.