На Шполянщині відчули ефект від «ProZorro»

Дата: 11.05.2016 11:16

Системою електронних державних закупівель усе активніше послуговуються на Шполянщині. Про це керівник району розповів голові Черкаської ОДА, який перебував там із робочим візитом.

Працювати з «ProZorro» в області розпочали ще торік. Відтоді завдяки електронним торгам тут зекономили вже понад мільйон гривень.

– Приміром, на Шполянщині відчули ефект від «ProZorro» вже на перших закупівлях, з’явився запал надалі користуватися системою, – зауважує очільник області Юрій Ткаченко. – Ми приділяємо особливу увагу цьому питанню. Тому що йдеться про економію коштів громади, їхнє раціональне використання, мінімізацію корупційних ризиків. Ми не стали чекати набуття чинності відповідного закону, вчитися економити на закупівлях почали ще торік улітку. І я дякую за це всій команді, а також фахівцям, які нам допомагали. Сьогодні маємо реальну підтримку і бізнесу, і громадськості в цьому питанні. Це плюс і для місцевого бізнесу, бо є прозорі, конкурентні умови для пропонування своїх послуг, товарів тощо.

На Черкащині на кожній закупівлі завдяки «ProZorro» вдається заощаджувати в середньому 15%. Віднедавна за ініціативи голови Черкаської ОДА керівників районів оцінюють ще за одним критерієм. А саме – наскільки активно там користуються системою електронних державних закупівель.

– Ось нещодавно ми придбали «Туберкулін» на 37 тис. грн через цю систему державних закупівель, – розповідає голова Шполянської РДА Володимир Потапенко. – Зекономили кілька тисяч. І це тільки один приклад. Коли ми нині вишукуємо джерела, як наповнити свій бюджет, то важливо мати такий дієвий механізм для заощадження. Правду кажучи, спершу з острахом поставилися до «ProZorro», але спробували, побачили результат і тепер усе активніше долучаємо наших розпорядників коштів.

Джерело: Черкаська ОДА