Андріївські вечорниці в Ірдинській ЗОШ I-III ст.

Дата: 14.12.2016 11:17

З давніх-давен для наших бабусь та дідусів великим зимовим святом був день Андрія. Це свято відзначається 13 грудня і вважається днем пам'яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозваного. Для молоді вечір напередодні Андрія був ще одним приводом, щоб повеселитися, хлопцям – позалицятись, а дівчатам може і судженого собі нагадати. Саме в цей день і влаштовували вечорниці, дійство відбувалося ввечері та тривали до півночі. Самі вечорниці на Андрія традиційно починались з кусання калити – великого коржа. Калиту тримав охоронець, який то піднімав її, то опускав, а хлопці верхи на «коні» – коцюбі чи кочерзі намагались її вкусити. Дівчата теж були ще ті – розводили сажу та вимащували нею тих, кому не вдалось вхопити кусень. Коли ж нарешті калита була надкушена, її знімали та ділили між учасниками гри, причому дівчата з хлопців брали ще викуп – за те, що калиту місили та пекли! Та основне, що хотіли в той день знати дівчата, звичайно ж час коли вони вийдуть заміж. І способів було для того безліч. Так і в Ірдинській ЗОШ І – ІІІ ступенів, вже стало доброю традицією, що цього року учні проводять Андріївські вечорниці. Учитель української мови та літератури Зборовська Л.Б. організувала справжнє свято для усіх присутніх. Український одяг, інтер’єр, смачна калита і справжні українські вареники з капустою, картоплею. Учні відтворили увесь колорит української культури. І ще раз показали наскільки гарною є наша історія та наші звичаї. Ми українці народжені на нашій славній землі і сьогодні зберігати традиції та звичаї є наш святий обов’язок.