Збільшення податків для аграріїв може змінити структуру посівів — І.Колодка

Дата: 30.03.2016 11:25

Цього року аграріям Черкащини доведеться платити більші податки, ніж торік. Це може змусити їх сіяти більш рентабельні культури, такі, як соняшник. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН-Центр розповів директор департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка.

“Черкаські аграрії сіють переважно зернові культури — кукурудзу, сою, пшеницю, ріпак. Хотілося б, наприклад, щоб в структурі посівів гречка займала більше місця. Але у 2011 році, приміром, ми посіяли багато гречки, обіцяли на неї хорошу ціну. Та сподівання землеробів не справдились, тож великих прибутків вони не отримали. А гречка досить примхлива, потребує багато уваги й клопоту, і хоча Черкащина має доволі хороші умови для цієї культури, врожайність її сягає 20, а іноді й 25-30 центнерів з гектара, та рентабельність невисока. А от соняшник — високорентабельна культура, то можливо, що цього року черкащани посіють його більше, щоб мати змогу сплатити податки”, - розповів І.Колодка.

Торік доля соняшнику в структурі посівів Черкащини сягнула 12%, а цього року може перевершити цей показник.