Навчання по “Громадському бюджету” в Польщі

Дата: 03.10.2017 11:30

Делегація з України впродовж чотирьох днів знайомилася з впровадженням громадського бюджету в шести містах Польщі. Представники з Луганщини,Кіровоградщини, Львівщини, Полтавщини ,Одещини та Білозірської ОТГ відвідали міста Познань,Конін,Калиш,Міліч,а також гміни Кавенчич та Острув – Великопольський. Учасники поїздки,яку організувала Фундація ПАУСІ, ознайомилися з особливостями проведення громадського бюджету на кожній з територій, переглянули об’єкти,зроблені за рахунок бюджету участі,а також поспілкувалися з авторами проектів,міською владою та громадськими активістами.

Як депутат сільської ради та представник ОТГ,побачила цікавий досвід польських мешканців в участі” Громадського бюджету”.

Цікавим та необхідним на мою думку для нашої громади став досвід створення

“Добровільної пожежної частини”,облаштування паркової зони спортивними знаряддями,зокрема,і для людей з обмеженими можливостями. Актуальним є створення спортивної площадки на території початкової школи(такий проект є на території нашої ОТГ),велодоріжки. Ідея створення кольорових шаф для одягу в школі, створення кольорових урн для сміття,контейнер для збору пластикових кришечок, Пластунський табір для дітей.

Родзинкою, як для мене була зустріч з мером м. Острув -Великопольський, яка захоплено розповіла про участь  молоді в ГБ, їх активізацію та можливості руйнувати деякі стереотипи для покращення рівня життя всіх мешканців, проведення різних культурно – мистецьких фестивалів та заходів.

Поляки пройшли теж довгий шлях для того,щоб жити так,як живуть зараз. Нам є чого в них повчитися,і хоча б зробити найменше,що може кожен з нас – почати любити не лише своє обійстя чи оселю,а любити село в якому ми живемо та намагатися зробити його кращим…

Хочу подякувати координатору проекту Леоніду Доносу,який  був хорошим організатором нашої групи,перекладачу Ірині Львов,та всім учасникам нашої команди з якими було комфортно спілкуватися та ділитися враженнями.

Депутат сільської ради, директор ЦКД Л.В. Лопушан