День українського добровольця

Дата: 14.03.2018 11:33

День українського добровольця.
День українського добровольця – це нове свято для українців, яке започатковано в 2017 році.
14 березня - день вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Він сприяє зміцненню патріотичного духу і повинен привертати увагу суспільства до учасників добровольчих формувань.
Чому саме 14 березня? Саме цього дня, чотири роки тому, кілька сотень добровольців, більшість з яких були активними учасниками Євромайдану, відправились на схід для захисту України від окупантів.
Вибирають спати не у теплій хаті,
А в ровах, окопах в цю осінню ніч.
Хлопці – добровольці будуть вирушати,
Щоби визволяти український схід.
Добровольці. Ті, хто стали солдатами, тому що потрібно було боронити рідну землю від ворога. Хтось в мирному житті був лікарем, хтось вчителем, програмістом, хтось був студентом та кинув навчання.
В цій першій добровольчій сотні був і наш земляк Віктор Єременко. Він пройшов весь Майдан у 22-й сотні Самооборони, добровольцем записався до лав Нацгвардії, брав участь в антитерористичній операції на сході країни. Загинув під час третього відрядження під Артемівськом.
Їх подвиг врятував країну. Іменами добровольців, що віддали своє життя, названо вулиці у селах і містах. Україна віддає шану їхньому подвигу: ця дата - 14 березня стала Днем українського добровольця.
В центральній бібліотеці Центру культури та дозвілля Білозірської сільської ради оформлено інформаційну виставку «Доброволець – герой сьогодення» біля якої проводяться інформаційні бесіди, героїко – патріотичні читання та інші заходи для дітей та дорослих.

Ольга Плодиста, бібліотекар